“מוות ידוע מראש?” הסימנים שהשאיר אחריו אמיר פיי גוטמן

2207 || צילום: מתוך הפייסבוק

המון תהיות וסימני שאלה עולים וצפים לאחר מותו הטראגי של השחקן, הזמר והבמאי אמיר פרישר גוטמן. סיפורו של גוטמן, שטבע בחוף ים לא מוכרז, סמוך לעתלית, בשבת האחרונה וביום ראשון נקבע מותו בבית החולים רמב”ם בחיפה, הפך למשמעותי יותר ברשתות החברתיות ובשיחות היומיום לאור מספר תהיות וצירופי מקרים מוזרים – מה שמכונה “נבואה שהגשימה את עצמה”.

כך לדוגמא, באחד משיריו של גוטמן, “יום אחרון”, צולם קליפ בחוף הים, במהלכו הוא הולך על החוף ולקראת הסוף נכנס למים ונעלם בתוכם. השיר מופיע באלבומו “דבש בכוורות” שיצא ב-2007.

במקרה אחר, פורסמה ברשתות החברתיות תמונה של גוטמן, במסיבת עיתונאים שהתקיימה לפני מופע האיחוד – שבוטל ברגע האחרון בשל האבחון הרפואי הלקוי של הזמר. גולשים חדי עין שמו לב שליד ראשו של פרישר-גוטמן, הופיע מספר טלפון להזמנת כרטיסים – כוכבית 2207. ה-22 ביולי (22.07) הוא קיבל את הבשורה המשמחת, על ידי רופאיו, שהוא לא חולה בסרטן וטיפולי הכימותרפיה שלו הופסקו, ובעקבות כך קבע יום זה כ”יום הולדתו” הרשמי. לכן, חגג השנה ב-22 ביולי בחוף הים שליד עתלית את יום הולדתו ה-41, שם מצא את מותו.

היום (שלישי) בין השעות 10:00-12:00, יוצב ארונו של פיי גוטמן באולם רובינא בתיאטרון הבימה בתל אביב. בני משפחתו, חבריו והקהל הרחב מוזמנים לעבור לצד הארון ולחלוק לו כבוד אחרון. בתיאטרון הבימה ייערך גם טקס אשכבה קצר. בשעה 18:00 יחל טקס ההלוויה בבית העלמין האזרחי “מנוחת עולם” בנתניה. לבקשת המשפחה המגיעים לטקס יגיעו בלבוש לבן בלבד ובמקום יסופקו פרחים לבנים.

אמיר פיי גוטמן מתוך הקליפ לשיר “יום אחרון” בקטע בו הוא נעלם בים || צילום: יוטיוב

Comments are closed.