“אני לא מוותרת על החיים והיעוד שלי בעולם”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

“אני לא מוותרת על החיים והיעוד שלי בעולם”

-

מגדלור-פיד ♋פרסומי הפייסבוק של זהבה סופר מאז ומתמיד היו לרוב בנושא הריון ולידה.

המיילדת מאור עקיבא שעובדת במחלקת היולדות במרכז הרפואי “הלל יפה” בחדרה מזה שנים, הפכה להיות שם דבר בתחום, אפשר לומר, בכל רחבי הארץ. רבים פונים אליה, מתייעצים, שואלים את השאלות המורכבות ביותר בתחום ולסופר, עם המון ניסיון, יש המון ידע ותשובות לספק.


עם זאת, בחודשים האחרונים משהו קרה. סופר לקחה צעד אחורה, אפילו שניים, כדי להתמודד עם מחלת הסרטן שפקדה אותה. “המחלה תפסה אותי לא מוכנה ותמיד ראיתי אותה רחוקה ממני”, היא חושפת בראיון מיוחד למגדלור ניוז.

“כאשר התבשרתי על המחלה, ראשית חשבתי כיצד ואיך אני מגייסת כוחות. אני עדיין לא מוותרת על החיים והיעוד שלי בעולם הזה עדין לא הסתיים – זה מה שהרגשתי שבורא עולם משגר לי. החלטתי להילחם. ונלחמתי”. 

 

זהבה סופר השבוע || צילום: פרטי

סופר מספרת על חודשים מורטי עצבים, תחושות מורכבות ופגישות עם רופאים שלא נותנים לה הרבה סיכוי. “מצאתי את עצמי מעודדת את הסביבה ואנשי מקצוע שנתנו לי הישרדות שנתיים ולא דיברו על החלמה. משפחתי הוכתה בהלם קשה מצד אחד ומצד שני, מהם שאבתי את הכוח. למזלי בורכתי במשפחה מלוכדת והמון חברים תומכים”. 

– מה את לוקחת איתך מהמסע הפרטי שלך בתהליך ההחלמה?

“לראות תמיד את הכוס המלאה להעריך את החיים ולהעמיד את עצמי במקום הראשון. לזכור ולהוקיר את כל האנשים שתמכו ועזרו
והחשוב – לתת לחיים משמעות ולא לוותר ולרחם על עצמך כי כך את נשאבת לעצבות”. 

סופר לפני המחלה || צילום: פרטי

השבוע, פרסמה לכולם כי שבה לעבודה. “חזרתי למקום שמעניק לי משמעות וכוחות אדירים”, היא מציינת. “היולדות שלי הן המלאכיות ששמרו ותמכו. אני חייבת לחזור לשיגרה ולראות את המחלה מאחורי”. 

סופר מוסיפה: “מחלת הסרטן, כשמה כן היא, מכרסמת את הגוף, חלק חלק, הטיפולים הכימותרפיים קשים מנשוא. המחלה היא מחלה פיזית ונפשית על כן הריפוי הוא קודם לדעת ולגייס את כוחות הנפש, התורמים לריפוי הגוף. והכי חשוב? חשיבה חיובית. יש חיים וריפוי אחרי הכל”. 


לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

דילוג לתוכן