שר החינוך בנט בירך את יריב יערי: “המשך עם הזיק הזה בעיניים ואהבת המדינה”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

שר החינוך בנט בירך את יריב יערי: “המשך עם הזיק הזה בעיניים ואהבת המדינה”

-

מגדלור-פיד ♋אות הטיילות של החברה להגנת הטבע למנהל מצטיין בטיילות החינוכית הוענק ליריב יערי, המנהל לשעבר של בית הספר הדמוקרטי בגבעת אולגה שבחדרה. 

האות ניתן ליערי על חינוך לטיילות, קידום הטיילות מול המערכות הפורמאליות וקידום חדשנות בטיילות, במסגרת כנס הטיילות החינוכית של החברה להגנת הטבע ומשרד החינוך שנערך ביום רביעי האחרון במוזיאון ישראל בירושלים, במעמד מנכ”ל משרד החינוך שמואל אבואב. 

 

בחברה להגנת הטבע מציינים כי הטיילות החינוכית היא מרכיב משמעותי מאוד בתהליך החינוכי של התלמיד הישראלי, למען יצירת זיקה ושייכות לטבע, לחברה ולמדינת ישראל. בשנים האחרונות, חלו שינויים בטיילות החינוכית, אשר השפיעו על כל אלה.

בכנס, שנערך בשבוע שעבר ונחשב לראשון מסוגו בארץ, התכנסו כלל העוסקים במלאכה על מנת לדון בעתידה של הטיילות החינוכית מתוך אמונה שבחשיבה משותפת, יהיה אפשר להביא לשינוי אמיתי.

 

יריב יערי || צילום: מתוך דף הפייסבוק של ד”ר גלית שאול – ראשת מועצת עמק חפר

במסגרת הכנס הוענק ליריב יערי, מנהל בית הספר הדמוקרטי באולגה עד שנת 2011, אות הטיילות של החברה להגנת הטבע בקטגוריית “מנהל מצטיין בטיילות החינוכית”.

בנימוקים נכתב כי “יריב היה הראשון שהלך את שביל ישראל לכל אורכו לפני והראה בדרך המעשה שניתן לעשות זאת גם במערכות החינוך הפורמאליות וגם באזורים שאינם במעמד סוציו-אוקונומי גבוה. בדרך זו הוא הקנה לחניכיו את ערך הטיילות דרך החיבור לארץ ולשטח ותוך דוגמא אישית. בהובלתו של יריב כמנהל בית הספר יצאו החניכים מספר שבועות בשנה לאורך 3 שנים והשלימו את שביל ישראל לכל אורכו”. 


בברכה מיוחדת ששלח, אמר שר החינוך נפתלי בנט כי “בעיני, אולי הדרך המשמעותית ביותר להיקשר לארץ שלנו, למורשת שלנו, לשורשים שלנו, זה דרך הצעידה בארץ – ללכת, לטייל בשבילים, בוואדיות ובגאיות, של הארץ היפה שלנו. ברמה האישית, לפחות ככה אני התחברתי למדינה. אני חושב שדרך טיילות חינוכית אנחנו מביאים לידי ביטוי שלל ערכים שאנחנו רוצים להצמיח בילדים שלנו – ערך האחריות העצמית, ערך עבודת הצוות, ערך המסירות, ערך העיקשות וערך החישול.

“אנחנו מוציאים במשרד החינוך, מדי שנה, 75 אלף טיולים, ולכן אני רוצה לבקש מכל העוסקים במלאכה – אנשי החברה להגנת הטבע, אנשי אגף של”ח במשרד החינוך, אגף מינהל, חברה ונוער – תמשיכו עם הזיק הזה בעיניים, עם אהבת התלמיד, אהבת הארץ ואהבת המדינה. החינוך של הילדים שלנו, נתון אצלכם בידיים”.

לקראת הכנס, שנערך בשיתוף פעולה עם רשות הטבע והגנים, אגף של”ח וידיעת הארץ של משרד החינוך והמכללה האקדמית בית ברל, הזמינה החברה להגנת הטבע סקר מיוחד שבוצע על ידי חברת גיאוקרטוגרפיה וחשף כי 86 אחוז מהציבור סבורים כי הטיול השנתי חשוב לתלמידים; 60 אחוז סבורים כי הטיול השנתי צריך להיות באורך של כמה ימים ו-60 אחוז טוענים כי הטיול השנתי צריך להיות חלק בלתי נפרד ממערכת הלימודים. 36 אחוז מהמשיבים טוענים כי הטיול השנתי חשוב בגלל הגיבוש החברתי, בעוד ש-30 אחוז גורסים כי הסיבה הינה חינוך לידיעת ושמירת הארץ.

חיליק אברג’ל, סמנכ”ל החינוך בחברה להגנת הטבע: “הטיול השנתי הוא פעולה חינוכית ערכית, ייחודית ומיוחדת בנוף הישראלי. גדלנו ואנחנו מגדלים את ילדינו, על מפגש חיובי עם נופי הארץ, הטבע, הנופים ואתרי המורשת. לטיול השנתי והיומי, יש תרומה אדירה לקשר ולחיבור לטבע. הסקר מלמד אותנו על החשיבות הרבה שהציבור מעניק לפעולה הזו. בכנס נפעל על מנת לחזק את מעמדו של הטיול השנתי בקרב הציבור הישראלי ובקרב מקבלי ההחלטות”.


לכל העדכוניםחדשות חדרה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן