מליאת מועצת בנימינה-גבעת עדה אישרה השבוע את תקציב המועצה לשנת 2019. מסגרת הצעת התקציב לשנת 2019, כפי שאושרה, מסתכמת לכ-99.3 מיליון ₪. גידול בסך של כ-3 מיליון ₪ (כ- 3%) ביחס למסגרת התקציב לשנת 2018, כ-70% מתקציב המועצה מקורו בהכנסות עצמיות, 30% ממשרדי הממשלה השונים, וכ- 36% מהכנסות המועצה מקורן בגביית ארנונה. המועצה המדורגת סוציואקונומי 8 – אינה זוכה לתמיכות ממשלתיות רבות.
גזבר המועצה, צור אוריון ציין בישיבת המליאה כי “הצעת התקציב לשנת 2019 נבנתה בהתאם לצרכים הנדרשים למתן כלל השרותים הנדרשים לתושבי הרשות ובכפוף לשמירה על חוסנה הפיננסי של המועצה בהמשך לתכנית ההתיעלות. בשנת 2018 הסתיימה תכנית ההתייעלות והמועצה צפויה לסיים את השנה באיזון ולעמוד ביעד תכנית ההתייעלות לשנת 2018, זו השנה הרביעית ברציפות. הישג חשוב זה שהושג במאמצי התייעלות ותכנון מוקפד שהניחו את המועצה על פסי יציבות ממנה היא צפויה להמריא בשנים הקרובות. בחמש השנים האחרונות גדל היקף התקציב בשיעור של כ-21% שמהווים יותר מ-17 מיליון ₪”.
אוריין ציין כי התקציב יכלול הגדלת המשאבים לטובת חינוך וקהילה ואחזקת תשתיות המים והביוב. איתי ויסברג ראש המועצה סיכם ואמר כי “תקציב שנת 2019 משקף את יעדינו, לרבות הבראת המועצה וחיזוק איתנותה הפיננסית. אני מודה לחברי המליאה על האמון הרב ומשוכנע כי התקציב לשנה הבאה יסייע לנו לשמור על רצף העשייה ותנופת העשייה לטובת התושבים”.
בתוך כך, חבר מועצת בנימינה-גבעת עדה בקדנציה הקודמת, שלומי סלמה, הושבע לקדנציה חדשה, כשלושה חודשים לאחר הבחירות למועצת בנימינה-גבעת עדה. סלמה נכנס למועצה במקומו של ראש סיעת צביון כפרי מוטי קירמאייר, שהחליט להתפטר מהמועצה כדי לאפשר לדור הצעיר והחדש לקחת את המושכות.
![](https://i0.wp.com/www.migdalor-news.co.il/wp-content/uploads/2019/01/שלומי-סלמה-הושבע.jpg?resize=800%2C633&ssl=1)