אדרי הודיע: ביום חמישי נביא לאישור את הסכם מחיר למשתכן באור עקיבא

אדרי הודיע: ביום חמישי נביא לאישור את הסכם מחיר למשתכן באור עקיבא

-

מגדלור-פיד ♋לאחר ישיבה טעונה במיוחד ביום חמישי האחרון בנושא מחיר למשתכן וההסכם בין המדינה לקרן קיסריה הנוגעות להטבות במס ומשפיעות גם על אור עקיבא, הודיע בצהריים (שני) ראש העיר אור עקיבא יעקב אדרי כי זימן ישיבת מועצה ביום חמישי הקרוב לאישור מחיר למשתכן בעיר. 

“הריני להודיעכם שזימנתי ישיבת מועצה ליום חמישי הקרוב ובה אביא לדיון ולאישור את הסכם אור ים ופארק התעשיה של קיסריה”, כתב אדרי ברשת החברתית. “אני נחוש להעביר את ההסכם של מחיר למשתכן על מנת שלזוגות הצעירים שלנו יהיה בית באור עקיבא”.

עם זאת, סגן ראש העיר ארקדי גדילוב פירסם מיד לאחר מכן כי הוא זה שעומד מאחורי הגשת ההצעה לסדר. “זה לא שמשנה לי מי מעלה לסדר יום, אבל חשוב שכולם ידעו מי עומד מאחורי זה. והעיקר שנביא בשורות טובות”, כתב גדילוב ופרסם צילום של המכתב בו כתב כי הוא “מבקש להביא לדיון דחוף בנושא אור ים ופארק תעשיות קיסריה אור עקיבא”.

כזכור, לאחר ששתי ישיבות מועצת העיר נדחו על מנת לאשר את המתווה, התקיימה ביום חמישי (23.8) ישיבת מועצה שהייתה טעונה וסוערת במיוחד. מסתבר, כי בחודשים האחרונים התנהל משא ומתן בין האוצר לבין קרן קיסריה ומשפחת רוטשילד הנוגע לפטור ממס המוענק למשפחה על שטחיה בישראל.

בנוסף, דן ההסכם בסוגיית הארכת תוקפו של ההסכם לפיו הבעלות והכנסות הארנונה על שטחי פארק התעשייה קיסריה תישאר גלילית (אינה שייכת לרשות מקומית כלשהי), ולא תועבר לעיריית אור עקיבא או ליישובים סמוכים.על פי הנאמר, חתימה של שר האוצר על הארכת התוקף של ההסכם הקיים עד 2032 (ולא עד 2022 אז היה שטח איזור התעשייה לעבור לאור עקיבא) – מונעת מאור עקיבא הכנסות של יותר מחצי מיליארד שקל בשנה ואף יותר מארנונה.

שכונת אור ים באור עקיבא || הדמייה: החברה לפיתוח קיסריה

עוד פורסם, כי קרן קיסריה הסכימה לתרום כ-800 מיליון שקלים במשך עשור לפיתוח ההשכלה הגבוהה בישראל וכן כי מהקרקעות שבבעלותה בשכונת “אור ים” באור עקיבא יוקצו כ-2,000 יחידות דיור לטובת מחיר למשתכן. בתמורה, הפטור ממס שמקבלת הקרן יוארך עד לשנת 2032.

לאחר דין ודברים בישיבת מועצת העיר, בין היתר בין יעקב אדרי לשמחה יוסיפוב ובהשתתפות ארקדי גדילוב, יוסי כדורי, ילנה זסלבסקי ואלי אנקונינה, הוחלט למשוך את ההצעה מסדר היום (אנקונינה העלה את ההצעה) – והיא לא אושרה.

[blog_news title=”קראו גם:” style=”” count=”3″ category=”מגדלור-אור-עקיבא”ategory_multi=”” excerpt=”2″ link=”” link_title=””]

ההחלטה הובילה לשורה של תגובות נזעמות ברשתות החברתיות ובקרב צעירי העיר, שקראו למועצת העיר להתכנס שוב עד לתחילת ספטמבר, על מנת שהעיר תשתתף לבסוף בהגרלה בחודש הבא. בין היתר, אמר יצחק ניסימי, מראשי מטה המאבק של צעירי אור עקיבא לדיור מוזל, ציין כי “לצערנו הרב הפוליטיקה הקטנה והזולה ניצחה את ההיגיון. לפני יותר משנה יצאנו למאבק ארוך שבסיומו דחפנו להסכם היסטורי שמשריין דירות מוזלות לזוגות הצעירים. הדירות האלו היו צריכות להיות מוגרלות בחודש ספטמבר הקרוב, ממש עוד שבועיים. אז מה הם עשו? משכו את ההצעה מסדר היום, בחרו לדחות אותה למועד לא ידוע אחרי הבחירות, ובעצם הפילו את ההסכם. אין דירות מוזלות, אין הגרלה בספטמבר, הכול הלך לעזאזל…”.

כעת, נותר לראות האם חברי מועצת העיר יאשרו את ההצעה ביום חמישי הקרוב.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום

[fbcomments]

  


 [blog_news title=”עוד חדשות” style=”” count=”4″ category=”” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

191970cookie-checkאדרי הודיע: ביום חמישי נביא לאישור את הסכם מחיר למשתכן באור עקיבא

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

שוטר עירני תפס 3 נערים על אופנוע אחד, ללא רישיון וללא קסדות [רחבי הרשת]

במהלך פעילות אכיפה של שוטרי אגף התנועה באזור הדרום, הבחין השוטר בקטנוע הנמצא בתנועה ממול בכביש 25 ועליו רוכבים 3 נערים ללא קסדות. מיד נסע לעברם במטרה להפסיק את העבירה וסיכון חייהם של הרוכבים.

לידיעה המלאה


הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות