"צפיפות, התעללות וצער בעלי חיים": ביקורת בגן שמואל על הפעלת פינת חי במתחם

מאת: איתי טטרו, 14.07.2019, 15:41

במהלך פעילות לילדים ומשפחות בסוף השבוע האחרון, הופעל מתחם פינת חי במבנה גן שמואל • הורים שביקרו במקום: "מטר על מטר מלא בחיות שאין להם אויר. נכנסים ילדים שרודפים אחריהם ואין להם היכן להמלט. זה נורא" • הנהלת המתחם: "החברה שמפיקה את האירוע פועלת מתוך אהבת בעלי חיים"

“התעללות”, “החיות נמצאות בסטרס”, “חנק”, אין לבעלי החיים אוויר”: ביקורת חריפה ברשתות החברתיות ביממה האחרונה סביב פינת חי שהופעלה ביום שבת האחרון (אתמול) במבנה גן שמואל. במסגרת אירועי הקיץ במרכז המסחרי שבקיבוץ, “סופ”ש בגנ”ש”, הוצע להורים וילדים מתחם בילוי שכלל ,ג’ונגל עם חגיגה של אטרקציות שהילדים יעופו עליהם: כיתת הישרדות, מופעים, פינות חי ויצירה, פינות צילום ועוד המון הפתעות. והכל בחינם! 11:00-19:00″, פורסם על ידי מבנה גן שמואל. 

אלא שבשעות הערב, לאחר שהאירוע הסתיים, החל גל של ביקורת לעבר הנהלת המרכז המסחרי, בעיקר סביב הפעלת פינת החי במקום. “”פינת החי” זו אחת ההחלטות האומללות שקבלתם. החיות מוחזקות באזור פצפון, בתנאים נוראיים והמקום הומה ילדים ומבוגרים שמציקים להן ברשיון, וסופגים חינוך הפוך לאהבת חיות”, כתבה אחת הגולשות. “הלוואי ופינות כאלה ייעלמו מהמפה בכלל ובטח שממקום כמו גן שמואל. מבטיחים להצביע ברגליים ולהגיע אם תבטלו את התופעה הזו, ולחילופין – להמנע מהמקום אם היא תימשך”.

מבקרת אחרת כתבה: “בטוחה שהכוונה טובה, אבל, פינת החי היא ממש התעללות. החיות נמצאות בסטרס וצפיפות. ממש עצוב. צער בעלי חיים!”.

הורה נוסף ציין כי “פינת חי / ליטוף זה התעללות בבעלי החיים. בצפיפות ובחום הזה, לעבור מיד ליד זה ממש סבל לחיות המתוקות האלה. מבנה גן שמואל – לתשומת ליבכם. קחו משם את פינת החי”.

הורים נוספים קראו לסגור את פינת החי בשבתות הבאות וטענו כי מדובר ב”התעללות בבעלי חיים. הן לא צריכות להתמודד עם החום והלחץ הזה, מבנה גן שמואל, בבקשה תפנו משם את הפינת חי! היו ילדים בפינת החי שפשוט הציקו והפחידו את החיות. איפה אתם ההורים שנותנים יד בזה? איפה החינוך?”.

“לעבור מיד ליד זה ממש סבל לחיות המתוקות האלה” || אילוסטרציה

לדברי אחת האימהות, הורים במקום עמדו וצפו בילדים כשהם רצים, קופצים, צועקים ומפחידים את בעלי החיים. “קצת מודעות. אנשים שאוהבים בעלי חיים – אל תגיעו לפינת ליטוף הזאת. המקום מזעזע. מטר על מטר מלא בחיות שאין להם אויר וגם נכנסים ילדים שרודפים אחריהם ואין להם היכן להמלט. זה נורא. הפסיקו את ההתעללות בייצורים חסרי ישע”.

הנהלת מבנה גן שמואל פירסמה הודעת הבהרה לאור גל התגובות ובה נכתב: “תודה לכל מי שבחר לבלות במבנה גן שמואל בסוף השבוע. בשבוע הבא צפויות פעילויות נפלאות נוספות, הפעם – מעולם האגדות. בנוגע לפינת החי – החברה שמפיקה את האירוע פועלת מתוך אהבת בעלי חיים ובהתאם להנחיות של רשות הטבע והגנים והשירותים הוטרינריים. הפעילות כולה נועדה ללמד את הילדים אהבת חיות ומבוצעת באופן מפוקח ומקצועי”.