מהפך אל הפח: בפרדס חנה-כרכור הוחלט על שורת צעדים לשיפור הניקיון. האם התושבים יסתפקו בכך?

ראש מועצת פרדס חנה-כרכור, הגר פרי יגור, מובילה בחודשים האחרונים סדרת פעולות מידיות לשיפור מצב הניקיון בדגש על האשפה המצטברת ועל הדיווחים על אי פינוי אשפה, כך מדווחים במועצה. בשלב ראשון זומנו קבלני איסוף האשפה והגזם לפגישות עם הנהלת הרשות והודקו האכיפה והמעקב על הפינוי בפועל.

עוד הוחלט על החלפת מנהל העבודה מטעם קבלן פינוי האשפה (הפחים הירוקים) וכן מבצע שטיפה מקיף של הפחים טמוני הקרקע אשר פורקו מתושבתם ונוקו יסודית לראשונה מאז הצבתם . בנוסף, יוצאת המועצה למבצע שטיפה של הפחים הירוקים בכל רחבי הישוב.

כחלק מסדרת הפעולות שנקטה המועצה והעומדת בראשה בנושא האכיפה בשטח- תוגברה אכיפת הפיקוח העירוני, כולל הצבת מצלמות חדשות בנקודות שונות בישוב.

במקביל לפעולות מידיות אלו הנחתה ראש המועצה את מנכ"ל המועצה להוביל מהלך בו ישכרו שירותיו של יועץ    חיצוני מוביל בתחומו למיפוי המצב ולזיהוי נקודות התורפה של מערך התברואה בישוב. בהמשך ובהתאם לממצאי המיפוי תגובש תכנית אב לתברואה שתספק המלצות אופרטיביות לשינויים הנדרשים במערך פינוי הגזם והאשפה כולל התייחסות לתדירות ימי הפינוי ופריסת הפחים בשטח  לרבות שינויים ככל שיידרשו במבנה הארגוני ברשות.  התכנית תתייחס בין השאר גם לנראות פינות הגזם, עיצובן ופריסתן בשטח . כבר בימים אלו נערך סיור ראשון עם אנשי המקצוע לבחינת דרכים להסדרת פינות הגזם בישוב.

"בעיית ניקיון הישוב הינה 'ירושה' משנים קודמות, התמודדות עם מערכת אשר נשענת על חוזים ומכרזים שנחתמו בקדנציה קודמת ואשר מחייבת משאבים משמעותיים שטרם הוקצו לכך ואשר בכוונתי להשקיע", מציינת השבוע פרי-יגור.

"אני נוקטת  בפעולות מידיות ובראשן דרישה של המועצה לקבלני הפינוי לעמידתם בהסכמים אליהם הם מחויבים. עוד הוריתי על הגברת האכיפה באמצעות מחלקת הפיקוח כולל הצבת מצלמות וכן מבצע כולל לשטיפת הפחים טמוני הקרקע והירוקים ברחבי הישוב. לצד הפעולות לטווח המידי הנחיתי את מנכ"ל המועצה על שכירת יועץ חיצוני למיפוי המצב כולל בחינת תדירות ימי הפינוי ופריסת הפחים בשטח. בהמשך ממצאי המיפוי ישמשו לגיבוש תכנית אב לתברואה. כמו כן בהתאם לממצאים אלו אגזור יעדי תקציב ויופנו לכך כל המשאבים הנדרשים זאת כדי להביא למתיחת פנים כוללת בתפיסת השירות ולקפיצת מדרגה הכרחית ברמת השירותים אותה אנו מחויבים לספק לתושבים."

"אני רוצה להודות לסגני-יעקב צדקה אשר יחד עם מנכ"ל המועצה מקדם מהלכים אלו למען הישוב."

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן