|אנשים| איש האוריגמי אילן גריבי מבנימינה יכשיר מדריכים באקדמיה

אילן גריבי. צילום: עצמי

אילן גריבי, אמן אוריגמי במשרה מלאה, תושב בנימינה-גבעת עדה, שיצר למעלה מ-200 יצירות אוריגמי מקוריות יכשיר מדריכי אוריגמי במסגרת חוג ייחודי במכללה האקדמית אורנים. גריבי, מלמד אוריגמי למעצבים מזה שש שנים במכון הטכנולוגי בחולון ובמגמת עיצוב אופנה בויצ'ו חיפה.

מכללת אורנים, שפתחה רק לאחרונה שלוחה חדשה ללימודי חוץ במועצה אזורית מנשה, מציעה שם חוג ייחודי – הכשרת מדריכי אוריגמי.

אוריגמי, היא טכניקת קיפולי הנייר שמקורה ביפן, קלה להבנה, המבוצעת עם החומר הנפוץ ביותר בעולם. בשנים האחרונות האוריגמי המודרני כבר אינו משחק ילדים, וכיום ניתן למצוא אוריגמי בעולם האמנות, החינוך, המתמטיקה, המדע, הרובוטיקה ועוד.

עתה, לראשונה בישראל, נבנה קורס רציני, המאפשר למורים, מטפלים, מנחי קבוצות, מדריכים בחינוך הבלתי פורמלי ואמנים, להוסיף את האוריגמי לארגז הכלים שלהם.

 

אפשרויות התעסוקה של בוגרי קורס כזה הן מגוונות: במתנ"סים וחוגים פרטיים, בדיור מוגן, במוסדות חינוך מיוחד, עמותות, חינוך בלתי פורמלי ועוד. הסטודנטים בתכנית לומדים ליצור יצירות אוריגמי קלות ומתוחכמות, לקרוא תרשימים ולהכשיר ולהדריך אחרים, ליצור מערכי שיעור וללמד ילדים ומבוגרים טכניקה ומושגים בתחומי הגיאומטריה, הטכנולוגיה והפיזיקה.

הקורס (24 מפגשים שבועיים, בכל פעם ארבע שעות) בנוי משני שלבים: בנית מערכי שיעור המתקשרים למדע, טבע, פיזיקה, טכנולוגיה ועוד דרך אוריגמי, ולימוד יצירתי של מגוון דגמים מיוחדים באוריגמי.

יחד עם גריבי ידריך בקורס גיא לואל, שחקן טלוויזיה (פולישוק, כאן גרים בכיף) קולנוע ותיאטרון, בוגר בית צבי, אמן אוריגמי פעיל וותיק, שאומר: "מאז שאני זוכר את עצמי אני בדיאלוג עם נייר, חובב אוריגמי, ולמעשה, לא יכול בלעדיו. אני מוצא את עצמי מקפל בסוף יום צילומים, אחרי הצגה ותוך כדי חזרות, אוריגמי זה הריטלין שלי".

הקורס פתוח לכולם, מורים, אנשי חינוך פורמלי ובלתי פורמלי, מנחי קבוצות, מדריכי אומנות, אמנים וחובבים. בוגרי הקורס יקבלו תעודת מדריך אוריגמי מטעם מכללת אורנים. הלימוד מתקיים בקמפוס רותם, במועצה איזורית מנשה, סמוך לפרדס חנה כרכור.

"מודיעים לנו מהיום למחר, התנהלות לא רצינית": הילדים של גן 'אלון' בבנימינה שוב נותרו בבית

מצוקת צוותי החינוך בגנים ממשיכה להכות בהורים: על אף שלא מדובר במקרה ייחודי לבנימינה, ההורים אובדי עצות וכועסים על המערכת, שלא מצליחה למצוא פתרונות נכון לעכשיו | משרד החינוך: "מבינים את מורכבות המצב"

קרא עוד »
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ"ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-

אור עקיבא: מהפך פוליטי באופק?

בעידן שנשלט על ידי רטוריקה פוליטית ואג'נדות מפלגתיות, הדרך של משה ביטון מראה על חשיבה חדשה בכל הקשור ליחסים שבין העירייה, נציגי ועובדי הציבור, לתושבים – אלה שבשמם ועבורם העירייה אמורה לעבוד

קרא עוד »

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן