אתם עניתם על הסקר: מה חושבים אוהדי הפועל חיפה על הקיצוץ בשכר השחקנים?

בסקר שערכנו עוד לפני 3 שבועות שאלנו בקבוצת הלייב בפייסבוק מה האוהדים חושבים - האם השחקנים צריכים לקצץ בשכרם בעונה הבאה? אלה חלק מהתשובות
סאגת קיצוצי החוזים בהפועל חיפה עלתה שוב לכותרות בסוף השבוע, לאחר שהמנהלת וההתאחדות דרשו מהקבוצה להציג קיצוץ נוסף בשכר השחקנים על מנת לקבל את המענק שהובטח בעקבות משבר הקורונה.
נדמה כי חלק מהשחקנים לא ממהר להסכים וזה מחזיר אותנו לסקר שערכנו בקבוצת הלייב בפייסבוק לפני כשלושה שבועות ובו שאלנו את האוהדים – ” האם לדעתכם שחקני הקבוצה יסכימו לקצץ בשכרם?”.
האוהב רביע כתב “צריכים לקצץ ולרדת מתחת לאלונקה”. האוהדים דובי ואלי כתבו “תלוי”. האוהד אהרון גורס כי ” לא יהיה מנוס מקיצוץ . לא תהיה התנפלות על שחקנים מקבוצות אחרות”.
האוהד שלמה כתב כי “לפי ההסכם עם משרד האוצר הקבוצות חייבות לקצץ בשכר השחקנים וכל הצוות ב-30% לכן אין לשחקנים בררה כל שהיא”.
איתן הוסיף: ” יש שחקנים שלא שווים אפילו את השכר שלהם אחרי קיצוץ של 30 אחוז”. האוהד קובי כתב: ” לדעתי עדן חייב להישאר מוסיף הרבה לחדר ההלבשה אבל צריך להבין שחייב לקצץ בשכר בשביל להישאר”.

שמואל כתב: ” לפי היכולת היה צריך להיות לפחות קיצוץ כפול… אגב, בכל הקבוצות”. יוסי ציין: “השחקנים חייבים להבין שהמצב לא כאתמול ושלשום ויש צורך דחוף להתחשב. כמה שאני לא סובל את כץ יש גבול ומי שלא רוצה שלום ולא להתראות”.
האוהד יואב: “אפשר לחשוב שאנחנו אחד העם לא עוברים קיצוצים , כולה הם שחקני כדורגל לא איזה מדענים שיעזרו לפתור את תחלואות העולם . שחקן כדורגל גם עם ירוויח 10 אלפים דולר זה משכורת מכובדת לתוצרת אפס . כנסו לפרופורציה . די לקטר כל הזמן שיגידו תודה שמקבלים משכורת ויש להם את כץ”.
האוהד אפי ציין: “כמו שכל המשק התכווץ כך צריכה הכנסתם לרדת. שחקן לא חייב להרוויח יותר ממאה אלף דולר המדינה והעולם כולו עדיין הולכים אל הלא נודע ושחקני הכדורגל הם חלק”. האוהד צביקה: ” איך אמר יואב בצדק – ‘מי שלא מבין את המצב ולא יסכים לקצץ, לא יהייה בהפועל חיפה’.
בשורה התחתונה – נראה שרבים מהאוהדים תמימי דעים כי על השחקנים לקצץ עקב משבר הקורונה. עכשיו נשאלת השאלה – כמה לקצץ, והאם לגיטימי לבקש מהשחקנים קיצוץ אחרי חתימה על חוזה חדש. להפועל חיפה הפתרונים.
דילוג לתוכן