אביב גפן מגיע לשתי הופעות בקיסריה – האחת בתוך היישוב והשנייה באמפיתיאטרון | "העם רוצה להיות ביחד"

ילדי אור הירח של קיסריה ולא רק - אלה חדשות מעולות בשבילכם: הילד הנצחי של הרוקנרול הישראלי, אביב גפן מגיע לשתי הופעות בתוך חודש אחד לקיסריה. הראשונה תתקיים באמפי פארק חרוב (הלוקיישן החדש של השנים האחרונות להופעות ואירועים ביישוב) במופע עמידה, לערב בלתי נשכח ממש ליד הבית. השני, יערך בחודש אוקטובר באמפיתיאטרון הרומי בקיסריה. 

גפן, אחד מהזמרים והיוצרים המובילים בישראל כבר מעל לשני עשורים, האמן הפרובוקטיבי והשנוי במחלוקת מתחילת שנות ה-90 התברג עם הזמן במיינסטרים הישראלי עם מוזיקה איכותית ושיתופי פעולה מוצלחים עם מיטב האומנים. עם זאת, הוא נחשב גם היום לאומן נועז שנוהג להביע את עמדתו הפוליטית והחברתית, על אף מחירים ששילם על כך לאורך השנים, ואף מביע את מחאתו בשיריו. כיום גפן לוקח חלק בתוכניות ריאליטי מוזיקליות פופולאריות כמנטור, מלווה אומנים צעירים בתחילת דרכם ואף מקדם אותם מחוץ למסך ומארח אותם בהופעותיו.

כאשר היה בן 19 בלבד יצא אלבום הבכורה של גפן, "זה רק אור הירח", בליווי להקתו הצמודה "התעויוט" שממשיכה ללוות אותו עד היום. האלבום לא זכה לאהדה בתחילת הדרך ולקח שנים רבות עד שהפך להיות אחד מאלבומי הרוק האהובים ביותר בישראל. כאשר יצא האלבום השני, "עכשיו מעונן", המצב היה כבר שונה – הוא זכה מיד להצלחה ואף זיכה את גפן בתואר 'זמר השנה'.

אביב גפן בהופעה. צילום: אלון לוין, יח"צ, לינקטון

כאשר יצא האלבום השלישי "אביב גפן 3", בשנת 1994, גפן כבר היה אומן פופולארי מאוד. הוא הוביל אג'נדה של שלום והפך להיות מזוהה עם סמל ה-peace. קהל המעריצים שלו אף זכה לכינוי משל עצמו – "ילדי אור הירח". האלבומים הבאים שלו זכו להצלחה והניבו להיטים רבים כמו "האם להיות בך מאוהב", "עורי עור" ועוד, ושיתופי פעולה מוצלחים עם שלום חנוך, אריק אינשטיין, ברי סחרוף, אביתר בנאי, מתי כספי, עידן רייכל, להקת היהודים ועוד.

בשנת 2004 הקים גפן את ההרכב המוזיקלי 'בלאקפילד' – הרכב בינלאומי עם שירים באנגלית, יחד עם סטיבן וילסון. ההרכב, שהוציא בסך הכל ארבעה אלבומים יחד, יצא למסע הופעות בינלאומי וזכה להצלחה.

לפני כשבועיים, במהלך מופע בבריכת הסולטן בירושלים, קרא גפן על הבמה לאחדות בעם ולשיח מאחד. "ימים קשים עוברים פה על עם ישראל", פתח גפן את דבריו לקול תשואות של הקהל. "העם דורש אחדות, העם רוצה להיות ביחד", אמר. "ירושלים זו עיר מדהימה, מכילה הרבה מגזרים שחיים ביחד הרבה שנים ואני רוצה להמליץ, אנחנו הרוב השפוי וצריך לבחור בבחירות בבני גנץ כי הוא באמצע, הוא מכיל את כולם, את כל הזרמים".

לסיום אמר: "אני מאחל לנו שנדע להסתדר בינינו. ללא אחדות ואמצע לא תהיה ישראל. צריך ללמוד לחיות ביחד ושם בדיוק ננצח. באמצע השפיות תנצח".

/-/ יום חמישי 21.9.2023 | 20:30 | אמפי פארק חרוב, שכונה 8, קיסריה. לרכישת כרטיסים לתושבי קיסריה – הקליקו. לכרטיסים לתושבי חוץ – הקליקו.
/-/ יום חמישי 12.10.2023 | 20:45 | אמפיתיאטרון קיסריה. לכרטיסים

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן