מבית

מבית

אחרי הטרגדיות האחרונות, הפונקציה הזאת מבטיחה: כך לא תשכחו את הילד ברכב [VOD 📹]

אחרי שהתינוק בן החצי שנה אותר השבוע על ידי בני משפחתו כשהוא מחוסר הכרה בתוך רכב ברחוב חזון איש במודיעין עילית ונפטר מאוחר יותר בבית החולים, עלה שוב הנושא הבוער אולי, תרתי משמע, של שיכחת ילדים ברכב בקיץ – דבר שהוא כמעט בוודאות קטלני.

 

מנתוני ארגון ‘בטרם’ לבטיחות ילדים עולה כי בין השנים 2008-2019 דווח בתקשורת על 801 מקרים של השארת ילדים לבד ברכב או של הילכדות/נעילה ברכב. 30 מן המקרים הללו הסתיימו במות הילד. ב- 76% מהמקרים הילדים היו מתחת לגיל 3.

אז בהמשך לכך, למי שאינו יודע, שירות של אפליקציית הניווט “ווייז”, מאפשרת לייצר התרעה טובה על מנת שלא תשכחו את ילדכם באוטו, במה שעלו להסתיים בטרגדיה. 

השירות נכנס לאפליקציה לפני מספר שנים. ואיך זה עובד? אם תבחרו להפעיל את הפונקציה – זמן קצר לפני שתגיעו ליעד שלכם בעודכם מנווטים באמצעות אפליקציית ווייז, תוקפץ על המסך הודעה גדולה שלא ניתן להתעלם ממנה. ההודעה תכלול מסר בולט שמתריע בפניכם שלא לשכוח את הילד או את חיית המחמד, ברכב. את ההודעה אתם יכולים לערוך ולשנות לניסוח כרצונכם, בעברית כמובן.

השבוע , הפיצו בארגון ההצלה “זק”א”, סרטון הממחיש בקלות כיצד להפעיל את הפיצ’ר בוויז וכל מה שנותר זה ללמוד את הפונקציה – ולהפעיל אותה בכל פעם שנוסעים עם הילדים או הכלב באוטו.

[blog_news title=”חם באתר” style=”” count=”5″ category=”קראו-עוד” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

 דילוג לתוכן