זוכרים: פינקי זוארץ, ראש מועצת בנימינה-גבעת עדה לשעבר, נפטר היום לפני 3 שנים

בפסח של שנת 2017 קיבלו המושבות בנימינה-גבעת עדה את הבשורה המרה על לכתו בטרם עת של זוארץ, שנפטר בעת ששהה בטיול משפחתי בחו"ל || הבוקר נערך טקס אזכרה ממלכתי יומי בהיכל הזיכרון הממלכתי בירושלים

3 שנים לפטירתו של ראש מועצת בנימינה-גבעת עדה, פינקי זוארץ: אל"מ במילואים זוארץ הותיר אחריו את המושבה המומה וכואבת בדיוק בתקופה זו – חג הפסח של שנת 2017. 

בהיכל הזיכרון הלאומי והממלכתי לחללי מערכות ישראל שבירושלים נערך הבוקר טקס אזכרה יומי, במהלכו ציין מנהל ההיכל, יאיר בן שלום, תושב בנימינה-גבעת עדה בעצמו, את שמו של זוארץ וכתב בהמשך על היום המיוחד עבורו.

פינקי זוארץ ז"ל

"היום הוא יום האזכרה לאיש מיוחד וחבר אמיתי. אל"מ (מיל') פינקי זוארץ, ראש המועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה. איש משפחה, אבא למופת ואיש מיוחד מאד שבראש מעייניו היו מדי יום תושבי "המושבות". כך קרא לנו. היה קם מוקדם כל בוקר ומסייר בכל פינה בגבעת עדה בבנימינה לראות שהכל בסדר, שהכל נקי ואין מפגעים. דאג לרווחת התושבים ולכך שיהיו שמחים וגאים על היותם תושבי המושבות.

"דאג לכולם תמיד, למבוגרים ולצעירים ובעיקר לנזקקים, לשקופים, דאג להם, והרבה פחות לעצמו. פינקי יקר, מתגעגעים אליך. היום בהיכל הזיכרון הממלכתי, במסגרת טקס האזכרה היומי המתקיים מדי יום, קראתי בשמו של פינקי בין יתר נופלים היום…אמרנו קדיש, יזכור, פרקי תהילים ואל מלא רחמים. והכל במשמר כבוד צבאי, כמו שהוא אהב. 

"ובסוף שרנו יחד עם חיילי ההיכל את התקווה. אני בטוח שהוא שמע. יהי זכרו וזכר כלל חללי מערכות ישראל- ברוך". 

צפו בטקס האזכרה שנערך היום בהיכל הזיכרון הממלכתי (צילום: היכל הזיכרון הממלכתי) >>

"הזמן עוד ירפא את כל שברי הלב": האזינו ל"בוא הביתה", סינגל חדש לליעד אלון מפרדס חנה-כרכור

אלון מספרת: "תפסתי את הגיטרה, שבועיים וחצי לתוך המלחמה, ערב תאריך פטירתה של רחל אמנו, והתחלתי לכתוב. למחרת השיר היה מוכן, התקשרתי למתן המפיק שלי וביקשתי לבוא עכשיו. זה צו השעה הסברתי. הוא הסכים"

קרא עוד »

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן