|הורות ומשפחה| בינינו, גני שעשועים זה עונש

|הורות ומשפחה| בינינו, גני שעשועים זה עונש

-

מגדלור-פיד ♋

צילום: דוברות העירייה

הנה וידוי. בינינו – גני שעשועים זה עונש… הציפייה היא שכהורים נהנה להיות בגני שעשועים. אבל בירור קצר מעלה שיש לא מעט אימהות עייפות ואבות מיוזעים בגני השעשועים, שלא סובלים להיות שם.

הילדים מאוד אוהבים גני שעשועים, מבחינתם הם יכולים להישאר שם כל אחר הצהריים. בגלל הפער הזה בין החוויה של ההורה לחוויה של הילד מתחילה להיווצר בעיה. הילדים רק רוצים להישאר וההורים רק רוצים לברוח משם. ואז במקום ליהנות מהאפשרות לשחק ביחד עם הילדים בחוץ ולא מול מסכים, לשבת על הספסל ולראות אותם באינטראקציה עם חברים או אפילו לדבר עם אמא או אבא אחר – כל המפגש ההורים עסוקים ב “איך יוצאים מזה” .

כנראה שהמפגש בין ההורה לגן השעשועים הוא בלתי נמנע אז כפי שאומר המשפט הידוע “אם אתה לא יכול לנצח אותם הצטרף אליהם” ולכן אפשר בעזרת כמה כלים פשוטים להפוך את החוויה מסבל לחוויה סבילה או שלא לומר מהנה.

הנה כמה רעיונות פשוטים –

1. לקבוע מראש “ימי גן שעשועים” בכדי להגיע מוכנים.
2. להגיע תמיד בבגדים נוחים ואווריריים.
3. לשבת בצל (ואם צריך להתרוצץ אחרי הילדים אז להביא כובע).
4. להביא מים קרים ופירות מרעננים- זה גם מרענן וגם יביא את
הילדים ואת ההורים לכמה דקות הפסקה.
5. לקבוע מראש עם הילדים כללי התנהגות.
6. לקבוע מראש עם הילדים כמה זמן נשארים.

אילוטסרציה

המקרה הזה של גן השעשועים והפער בין החוויות השונות יכול לקרות להורים כל הזמן ולכן חשוב להקדיש זמן איך אפשר לצמצם את הפער ולהפוך את החוויה לטובה וחיובית לכל המשפחה.


הטור נכתב בשיתוף המרכז לילד ולמשפחה באור עקיבא (רחוב בלפור 12). המרכז קיים לרווחת התושבים ומאפשר מגוון מענים בנושאי הורות ומשפחה. למידע נוסף: 077-4200481, או כנסו לאתר או לעמוד הפייסבוק

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן