"ארור מכה רעהו בסתר" // // טור אישי מאת רונן צדקי

הטרולים הפוליטיים בעירנו ממשיכים להפיץ פוסטים מזיקים ומטרידים מעבר לגבול הנסבל, תחת מעטה לא מזוהה. היעדר השלכות משפטיות לפעילותם הנלוזה, מקלה עליהם לחבוט ללא רחם, בכלל האנשים המרכיבים את הקשת הפוליטית המקומית

הפרופילים המזויפים ברשת החברתית הגדישו מזמן את הסאה. ההכפשות המוגזמות והביטויים הקשים שיצאו מכלל שליטה, זורעים התנגשות ומחלוקת המביאה לסכסוכים בקרב התושבים. לדאבוני, בשל העובדה שהפוגע חוסה תחת מסך ערפל של אנונימיות, נבחרי הציבור עומדים חסרי אונים מול האשמות פוגעניות, ללא כל יכולת לבצע מהלכים משפטיים נדרשים, מתוך כוונה להגן שמם הטוב.

בספר דברים פרק כ"ז פסוק כ"ג נאמר: "ארור מכה רעהו בסתר" המהלומה כאן ועונשה בצידה, אינה זו התוקפת פיזית את גופו של האדם, אלא זו הנעשית במסתרים, ללא כל אפשרות מצדו של הנפגע, להגן על שמו הטוב שנרמס לעיני כל. "מתחזה" בדרך כלל מביע דעה מוגזמת ושלילית! באופן תמידי, הוא לא יסכים עם שום דבר הנוגד את מישנתו השקרית. לפיכך, הדרך הטובה ביותר להתמודד עימו היא להתעלם מקיומו. כל תגובה, רק תעורר ותדרבן אותו יותר, וזה לא יפסק!

אבקש לציין כי ויכוח פוליטי מכבד ולגיטימי, מהווה רובד חשוב בשלטון דמוקרטי, במיוחד בתקופת בחירות. אולם, אסור שחייהם האישיים של נציגנו במועצה יהיו נדבך עיקרי במאבק. באופן אישי, יש לי מחלוקת עם אלה שאוחזים בהגה הספינה, אך הביקורת שאני מפנה כלפיהם היא גלויה, עניינית ומכובדת. מאידך, הפצת מידע שקרי או אמיתי תחת מעטה מסיכה, היא דרך נלוזה ופסולה להטיח טענות באדם זה או אחר.

Free Work Desk photo and picture
צילום המחשה. PEXELS

מחובתו של כל אדם הטוען שיש ברשותו חומרים מפלילים כנגד נותני שירותים או בעלי תפקידים בעירייה, לפנות למשטרת ישראל, על מנת שזו תחקור את העניין עד תום. זו הדרך היחידה והטובה ביותר להילחם בשחיתות שלטונית בחברה מתוקנת. בטוחני כי במידה והראיות יהיו מרשיעות, פרקליטות המדינה וכל רשויות אכיפת החוק, ימצו את הדין עם הפושעים.

אנו נמצאים בתקופה מאתגרת ומורכבת. כמעט כל אחד מאתנו מכיר מישהו שנחטף, נרצח או נפל בקרב מול אויבינו השפלים. דווקא בעת הקשה הזו, תפקידנו להיות האחד בשביל השני, לתמוך ולסייע. בואו נשמור על שפה נקייה בשיח מוסרי ומעצים, ובכך נשמש דוגמה טובה לילדינו, עבורם אנו מהווים מודל לחיקוי. נייחל ונתפלל שנחזור במהרה, לימים שקטים ובטוחים יותר.
שבת שלום ומבורכת!

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ"ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן