ריח צחנה באוויר במערב בנימינה: “יש שעות שאי אפשר לצאת מהבתים”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

ריח צחנה באוויר במערב בנימינה: “יש שעות שאי אפשר לצאת מהבתים”

-

מגדלור-פיד ♋

דשן || אילוסטרציה

מכבי

זה לא כל כך נעים לנשום אוויר שמריח מסריח: תושבי מערב בנימינה חווים בשלושת הימים האחרונים ריח צחנה עז של זבל גולמי של פרות.

לדברי אחד התושבים, שפנה באמצעות המסר האדום למערכת מגדלור ניוז, “כבר 3 ימים שכל איזור מערב בנימינה ובייחוד שכונת וורבורג סובלים מצחנה חזקה של זבל פרות, יש שעות שאי אפשר לצאת מהבתים ומי שלא סגר חלונות בזמן חי בחרא.

לדברי התושב, פנה למוקד המועצה המקומית בנימינה. “טוענים שהנושא בטיפול אך אין שינוי למעט מטוסי ריסוס שמפזרים רעל על השדות של בית חנניה”, הוא ציין.

דשנים הם למעשה חומרים שמיוצרים בתהליכים כימיים או באמצעות מיצוי צמחים, והם משמשים להזנת הצמח ושיפור התפתחותו. על פי מידע שמפרסמים חקלאים, הדישון נעשה בחודשי האביב, הקיץ והסתיו. במהלך עונת החורף לרוב לא מדשנים, מכיוון שקר וחילוף החומרים של הצמח איטי יותר. במהלך החורף, קצת לפני האביב, ניתן לדשן דשנים בכדי לחזק את הצמחים לקראת התעוררות עונת הצמיחה.

ממועצה מקומית בנימינה גבעת עדה נמסר בתגובה: “מיד עם קבלת התלונות במוקד 106 נשלח פקח למקום. מבדיקה בשטח עלה כי חקלאי מהישוב בית חנניה עשה שימוש בזבל לדישון שדותיו שגרם למפגע.

“בעקבות כך בוצעה פניה של המועצה למשרד להגנת הסביבה והחקלאי קיבל הנחיות לקבור את הזבל בשכבת אדמה כמו כן החקלאי הוזהר כי אי טיפול במפגע יגרור לחקירה פלילית על ידי המשטרה הירוקה. אנחנו נמשיך ונטפל בנושא עד לסיום הטיפול במפגע”.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן