צפו: נהגת רכב עם פעוט בתוכו נתקעה על פסי רכבת בעתלית, וניצלה בזכות מערכות ההתראה 📹

צפו: נהגת רכב עם פעוט בתוכו נתקעה על פסי רכבת בעתלית, וניצלה בזכות מערכות ההתראה 📹

-

מגדלור-פיד ♋

נהגת רכב שבתוכו פעוט נכנסה כחוק למפגש אך נתקעה על המסילה זמן קצר לפני מעבר רכבת, בזכות אמצעי ההתראה ותגובתם המהירה של צוותי רכבת ישראל נמנע אסון כבד.

ביום שני האחרון, נהגת רכב שבתוכו פעוט נכנסה כחוק למפגש הכביש מסילה בעתלית, ונעצרה מסיבה שאיננה ברורה בתחום המפגש למשך דקות ארוכות.

עם התקרבותה של רכבת מהירה למפגש, החלו כל אמצעי המניעה והאזהרה לפעול כנדרש, ומחסום המפגש ירד.

נהגת הרכב אשר זיהתה את הסכנה, מיהרה ופינתה את הפעוט מהרכב התקוע. במקביל מערכות הניטור והבקרה במוקד הבטיחות של רכבת ישראל הופעלו, ובתוך מספר שניות הפיצו עובדי המוקד התראה לכלל הרכבות שחלפו באיזור.

מהאירוע בעתלית. צילום: מוקד הבטיחות של רכבת ישראל

נהג הרכבת שהתקרבה לאיזור במהירות של 140 קמ”ש קיבל את ההתראה בזמן, והחל בבלימה וביצוע נוהל “תקנה 100”, במסגרתו מבוצעת נסיעה איטית ומבוקרת במקרה של אירוע בטיחות במפגש.

ברכבת ישראל מחדדים את נהלי הנהיגה בעת חציית מפגש, ומדגישים כי גם בעת כניסה מבוקרת ונכונה למפגש, יש לחצותו במהירות ולא להתעכב שלא לצורך.

“למזלנו כל שכבות הבטיחות פעלו כנדרש, ומערכות ההתראה המשולבות במצלמות חכמות הנפיקו התראה בזמן אמת”, מציין רוברט “רולי” נאיידרמן, ממונה מטה הבטיחות ברכבת, “במקרה חירום יש לחייג מייד למוקד המפגשים המאויש 24 שעות ביממה במספר *2442 על מנת שנוכל להתריע לכלל הרכבות על המפגע.”.


פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן