יום הבחירות בבנימינה: כתובות נאצה רוססו נגד ראש המועצה

יום חגה של הדמוקרטיה ביום שלישי בבנימינה, היה גם בוקר עצוב: כתובות נאצה בגרפיטי רוססו בגנות ראש המועצה איתי וייסברג. שמו של וייסברג נכתב כשלידו רוסס צלב קרס, וכתובת נוספת רוססה עם הכיתוב: "אות ראש מועצה". 

"למרבה הזעזוע, קמנו הבוקר לגלות במתנ"ס בנימינה כתובות גרפיטי נוראיות מלוות בצלבי קרס כנגד העומד בראש המועצה", נמסר מהמועצה. "כן, אתם קוראים נכון, צלבי קרס כנגד ראש המועצה. ביקורת במסגרת החוק היא לגיטימית אולם לא נעבור לסדר היום על הסתה, ולא נעבור לסדר היום על השחתת רכוש ציבורי.

המועצה הגישה תלונה במשטרה אשר הגיעה למקום ופתחה בחקירת האירוע. "המועצה פועלת ותמשיך לפעול למען עתיד המושבות. צאו, תצביעו, תשפיעו. זהו יום חג לדמוקרטיה ולא ניתן לעשב שוטה בודד לקלקל לרוב השפוי ולתושבים הנהדרים והמעורבים שחיים במושבות שלנו. חג דמוקרטיה שמח", ציינה המועצה. 

כתובות הנאצה (במסגרת) והעובדים שפעלו למחיקתן || צילום: דוברות המועצה

חבר המועצה שלומי סלמה הגיב לריסוס הכתובות. "איתי, אתה ראש המועצה שלי, כאבך כאבי", ציין סלמהץ "כתושב וכחבר מועצה אני מגנה בכל תוקף ואנדליזם דוחה זה ומצפה לגינוי ישובי מקיר לקיר. כך פגעו בי לפני כ 3 שנים ולצערי הגינוי היה רפה. נחשים מסוג זה יש לגדוע בעודם באיבם. אין ולא תהיה לגיטימציה לאלימות משום סוג". 

"מזעזע", "נורא", "גועל נפש", היו חלק מהתגובות של תושבי המושבות למקרה. "יש לרשת את המושבה במצלמות במקומות בהם טרם רושתו", ציין תושב אחר.

תושבת אחרת ציינה: "אני זוכרת איך קשטנו את הקיר הזה, כל אחת עשתה קישוט בחוג לקרמיקה וסינדי צבעה באהבה גדולה את הקיר. כואב הלב כי נתנו את הלב על הקירות של המתנ"ס". 

בתוך כך, כבר באותו היום, התארגנות ספונטנית ומהירה של תושבים שאיכפת להם, עובדי מועצה, מתנ"ס, חברי מועצה וילדים הגיעו לאזור המתנ"ס על מנת לצבוע מחדש את הקירות שרוססו. "הפנים היפות של בנימינה וגבעת עדה", ציינו במושבה.

 

 

כדאי להיות עירניים | המלצות מצילות חיים לקראת חג החנוכה

ימים ספורים לפני חג החנוכה, ובצילה של מלחמת 'חרבות ברזל', מפרסם מגן דוד אדום המלצות כיצד לנהוג בחג ולסיימו בשלום, ללא תאונות וללא פציעות. כדי שגם השנה מנהגי חג החנוכה ימשיכו להסב לכולנו רק שמחה והנאה, חשוב לנהוג בזהירות ולתת תשומת לב, בעיקר לקשישים, אנשים עם בעיות בליעה, תינוקות וילדים וכן להיזהר במיוחד בעת השארת הנרות דולקים בבית.

קרא עוד »

החיים החדשים של תושבי העוטף: שני בתי ספר חדשים נחנכו בחוף הכרמל [וידאו]

בית הספר היסודי "חופים" מיועד ל-176 תלמידי כיתות א'-ו' שפונו מבתיהם במועצה האזורית חוף אשקלון. בנוסף אליו, נפתח לאחרונה בית ספר נוסף בחוף הכרמל, בית הספר העל יסודי "שקמה" המיועד ל-165 תלמידי כיתות ז'-יב' שפונו מבתיהם במועצה האזורית חוף אשקלון

קרא עוד »

ההצעה לסדר באור עקיבא אושרה: יוענק פטור מארנונה למגוייסים בצו 8, בכפוף לאישור משרד הפנים

המציעים – חברי מועצת העיר שמחה יוסיפוב ועו"ד נוח שמאילוב. יוסיפוב לאחר שההצעה שאושרה פה אחד: "אני קורא מכאן לעירייה למצוא את הדרך התפעולית היעילה ביותר להעניק את הפטור לאוכלוסיית הזכאים"

קרא עוד »

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן