יום הבחירות בבנימינה: כתובות נאצה רוססו נגד ראש המועצה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

יום הבחירות בבנימינה: כתובות נאצה רוססו נגד ראש המועצה

-

מגדלור-פיד ♋

מכבי

יום חגה של הדמוקרטיה ביום שלישי בבנימינה, היה גם בוקר עצוב: כתובות נאצה בגרפיטי רוססו בגנות ראש המועצה איתי וייסברג. שמו של וייסברג נכתב כשלידו רוסס צלב קרס, וכתובת נוספת רוססה עם הכיתוב: “אות ראש מועצה”. 

“למרבה הזעזוע, קמנו הבוקר לגלות במתנ”ס בנימינה כתובות גרפיטי נוראיות מלוות בצלבי קרס כנגד העומד בראש המועצה”, נמסר מהמועצה. “כן, אתם קוראים נכון, צלבי קרס כנגד ראש המועצה. ביקורת במסגרת החוק היא לגיטימית אולם לא נעבור לסדר היום על הסתה, ולא נעבור לסדר היום על השחתת רכוש ציבורי.

המועצה הגישה תלונה במשטרה אשר הגיעה למקום ופתחה בחקירת האירוע. “המועצה פועלת ותמשיך לפעול למען עתיד המושבות. צאו, תצביעו, תשפיעו. זהו יום חג לדמוקרטיה ולא ניתן לעשב שוטה בודד לקלקל לרוב השפוי ולתושבים הנהדרים והמעורבים שחיים במושבות שלנו. חג דמוקרטיה שמח”, ציינה המועצה. 

כתובות הנאצה (במסגרת) והעובדים שפעלו למחיקתן || צילום: דוברות המועצה

חבר המועצה שלומי סלמה הגיב לריסוס הכתובות. “איתי, אתה ראש המועצה שלי, כאבך כאבי”, ציין סלמהץ “כתושב וכחבר מועצה אני מגנה בכל תוקף ואנדליזם דוחה זה ומצפה לגינוי ישובי מקיר לקיר. כך פגעו בי לפני כ 3 שנים ולצערי הגינוי היה רפה. נחשים מסוג זה יש לגדוע בעודם באיבם. אין ולא תהיה לגיטימציה לאלימות משום סוג”. 

“מזעזע”, “נורא”, “גועל נפש”, היו חלק מהתגובות של תושבי המושבות למקרה. “יש לרשת את המושבה במצלמות במקומות בהם טרם רושתו”, ציין תושב אחר.

תושבת אחרת ציינה: “אני זוכרת איך קשטנו את הקיר הזה, כל אחת עשתה קישוט בחוג לקרמיקה וסינדי צבעה באהבה גדולה את הקיר. כואב הלב כי נתנו את הלב על הקירות של המתנ”ס”. 

בתוך כך, כבר באותו היום, התארגנות ספונטנית ומהירה של תושבים שאיכפת להם, עובדי מועצה, מתנ”ס, חברי מועצה וילדים הגיעו לאזור המתנ”ס על מנת לצבוע מחדש את הקירות שרוססו. “הפנים היפות של בנימינה וגבעת עדה”, ציינו במושבה.

 

 

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הווצאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור >> https://bit.ly/3wZlrGt
לקבוצת חדשות חדרה >> https://bit.ly/35fHaN4
לקבוצת חדשות אור עקיבא >> https://bit.ly/3mZb94f
לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור >> https://bit.ly/3aiisyZ
לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  >> https://bit.ly/32kBbWk
לקבוצת חדשות זכרון יעקב >> https://bit.ly/3tqkLY3
—————————————————-

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן