בחירות 2019 מועד ב’: הליכוד הכי חזק באור עקיבא, כחול לבן בנחשולים, ימינה מנצחת בזכרון יעקב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

בחירות 2019 מועד ב’: הליכוד הכי חזק באור עקיבא, כחול לבן בנחשולים, ימינה מנצחת בזכרון יעקב

-

מגדלור-פיד ♋

הבחירות לכנסת בפעם השנייה השנה מאחורינו, כחול-לבן היא המפלגה הגדולה ביותר עם 33 מנדטים, לעומת הליכוד שזכתה רק ל-31. זה הזמן לגלות מי זכתה לעדנה בשרון הצפוני (חדרה-המושבות-חוף הכרמל), איזו מפלגה שולטת בערים וביישובים השונים, מה ההפתעות שהמספרים מגלים ואיזה מפלגות מדשדשות.

ובכן – חדרה ואור עקיבא ממשיכות את מגמת מעוזי הליכוד”. בשתי הערים האלה, הנחשבות לימניות, זכה הליכוד למירב הקולות, וכאן לא היה צריך ‘גוועלד’ של ביבי. בחדרה קיבלה הליכוד 38.1% מהקולות ואילו באור עקיבא הוא קיבל 52.3% – הכי גבוה מכל 20 היישובים שבדקנו.

בני גנץ, יאיר לפיד וכחול-לבן, זכו במירב הקולות ברוב יישובי האיזור. אבל המקום שבו קיבלו את הכי הרבה קולות ביחס לכמות המצביעים היה בנחשולים: 59.1% בקיבוץ שבחוף הכרמל. גם קיבוץ שדות ים נצמד לצמרת הבוחרים בכחול לבן עם 59.06%. מרשים.

ישראל ביתנו קיבלה את מירב הקולות בערים בהן יש הכי הרבה תושבים מהמגזר הרוסי (ככל הנראה) – אור עקיבא וחדרה. באור עקיבא המפלגה הובילה על פני כל האיזור עם 12.7% ואילו בחדרה קיבלה המפלגה של אביגדור ליברמן 12%.

מפלגת ש”ס, שזכתה לכמות נאה של מנדטים, קיבלה הכי הרבה קולות מהאיזור – מאור עקיבא, עם 10.7% מהמצביעים. בחדרה קיבלה ש”ס 8.2 %. ש”ס קיבלה קולות גם בבת שלמה, גבע כרמל ובצרופה. הפתעה נרשמה כאשר גם בכפר פורדיס הצביעו לה 1% מכלל הבוחרים בכפר.

העבודה-גשר גרפה רק 6 מנדטים, אך כמעט בכל יישובי הסביבה הצביעו עבורה בכמות כזו או אחרת. בעין כרמל הצביעו עבורה הכי הרבה מסך המצביעים המקומיים – 18.3. גם בנחשולים ומעגן מיכאל הצביעו עבודה יותר מ-18%. הכי מעט עבור העבודה הצביעו באור עקיבא (2.4).

המחנה הדמוקרטי (מרצ) קבל את מירב הקולות באיזור במעגן מיכאל – 22%. גם בעין איילה קיבלה המפלגה כמות נאה של קולות (16.2%) וכך גם בכר”ם מהר”ל (17%).

הרשימה המשותפת, שקיבלה את כמות המנדטים השלישית בגודלה, קיבלה קולות רק בכפרים הערביים הישראלים באיזור. בפורדיס הצביעו עבורה 79.5% ואילו בג’סר-א-זרקא הצביעו עבורה 93.4%.

302000cookie-checkבחירות 2019 מועד ב’: הליכוד הכי חזק באור עקיבא, כחול לבן בנחשולים, ימינה מנצחת בזכרון יעקב

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן