רצו לנסוע לחופשה בחו”ל ונפלו קורבן לעוקץ

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

רצו לנסוע לחופשה בחו”ל ונפלו קורבן לעוקץ

-

מגדלור-פיד ♋

המשטרה עצרה הבוקר (שני), בתום חקירה סמויה, 2 גברים ואישה תושבי בקה אל גרביה, העובדים יחד במשרד נסיעות בבאקה אל גרביה, כאשר על פי החשד שיווקו לתושבי האזור חבילות נופש פיקטיביות בחו”ל (סיני וטורקיה) ולאחר שקיבלו את התשלום התחמקו מהלקוחות וניתקו דרכי התקשרות עמם.

מדובר בחקירה שניהל צוות חקירה מיוחד (צח”מ) במרחב, בשת”פ מחלקת החקירות של הכונס הרשמי במשרד המשפטים, לאחר שהחלו להתקבל בתחנות המשטרה בכל רחבי הארץ מספר רב של תלונות בעלות מאפיינים דומים, המעלים חשד לקיומה של הונאה בדמות “תרגיל עוקץ” של מכירת מוצר פיקטיבי.

על פי החשד, שיטת ההונאה בוצעה כאשר “סוכן הנסיעות”, תושב באקה אל גרביה בן 44 שיווק וגבה תשלום במזומן/העברה בנקאית עבור חבילות נופש לסיני וטורקיה, תוך הבטחה שכרטיסי הטיסה והשוברים למלונות ימסרו ללקוחות 48 שעות לפני הטיסה, אולם במועד המיוחל של אספקת הכרטיסים נעלם החשוד וניתק דרכי התקשרות עמו.

על פי החשד שיווקו לתושבי האזור חבילות נופש פיקטיביות בחו”ל – לסיני ולטורקיה || אילוסטרציה

בנוסף, עולה החשד כי לשיטתם של השלושה, כספי ההונאה הופקדו לחשבונות שני העובדים הנוספים במשרד הנסיעות – תושב זמר בן 33 ותושבת ג’ת בת 25, על מנת “שיישמרו על הכסף”, בהיותו מוכרז כפושט רגל תחת צו כונס נכסים, כשאינו יכול להפקיד כספים לחשבונו הפרטי.

עד כה, הצליחה המשטרה לאסוף תלונות במגזר מיותר מעשרה לקוחות שנפלו עפ”י החשד קורבן לעבירות ההונאה אשר נאמדות באופן כללי בסכום של עשרות אלפי ₪.

3 החשודים נעצרו כאמור ויובאו מחר לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בבית משפט השלום בחדרה.

המשטרה קוראת לאזרחים נוספים ש”נעקצו” על ידי אותו סוכן, להגיע לתחנת המשטרה הקרובה ולהגיש תלונה.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

אולי יעניין אותך


מכבי
מכבי
דילוג לתוכן