מסתמן: בנייני מגורים בשכונות בן גוריון, שז”ר וקנדי יצטרפו לתמ”א 38

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מסתמן: בנייני מגורים בשכונות בן גוריון, שז”ר וקנדי יצטרפו לתמ”א 38

-

מגדלור-פיד ♋


בזמן שתכנית “פינוי בינוי” בשכונת שז”ר עדיין ממתינה להתחלת בנייה בשטח, תמ”א 38 מגיעה ככל הנראה לאור עקיבא: ל”מגדלור ניוז” הגיע מידע לפיו יש כוונה של יזמים לשדרג מספר בנייני מגורים משותפים בשכונת בן גוריון, שז”ר וקנדי עד שנת 2023. 

על פי המידע, מסתמן כי בנייני המגורים 873 ו-868 ברחוב סטנלי מאייר יהיו הראשונים בפרויקט. בבניין 873 נודע כי יש כוונה לחזק את המבנה וכן להוסיף לו 24 דירות חדשות.

כמו כן, ישנה כוונה לבנות כ-200 דירות חדשות במסגרת הפרויקט בשכונות האלה, בבניינים שלא נכללו במסגרת פרויקט “פינוי-בינוי”. חלק מהדירות צפויות להיות בעלות 3 ו-3.5 חדרים, עד 85 מ”ר, כשבכוונת היזמים להקצות אותם לזוגות צעירים עד גיל 35.

פרויקט שיקום שכונות בשז”ר || צילום ארכיון

תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה (תמ”א 38) היא אוסף של תקנות, שתפקידן העיקרי הוא טיפול בסיכונים הנובעים מרעידות אדמה. התוכנית הוכנה ביוזמת המועצה הארצית לתכנון ולבנייה, על ידי צוות גדול של מתכננים ויועצים שבראשו עמד האדריכל יונה פיטלסון. היא אושרה על ידיממשלת ישראל, ב-14 באפריל 2005.

האחריות לחיזוק מבנים מוטלת על בעלי הדירות. באופן עקרוני, יכולים בעלי דירות בבתים משותפים לממן את חיזוק הבניין מכספם. תמ”א 38 מציעה, כאמור, פתרון למימון החיזוק. אם נבנות דירות חדשות מכוח התמ”א, הדירות האלה יהיו בבעלות כלל בעלי הדירות הקודמים וההכנסות ממכירותיהן יתחלקו ביניהם.

בפועל, יש להניח שמרבית הבתים שבהם ייבנו דירות חדשות יחוזקו על ידי התקשרות הדיירים עם גוף חיצוני כגון: “יזם” או “חברת מנהלת”. אותו גוף חיצוני יכול להיות אחראי על הצדדים החוקיים והסטטוטוריים, כמו קבלת הסכמת הדיירים, הכנת בקשה להיתר בנייה, קבלת היתר בנייה מאת הוועדות המקומית לתכנון ובנייה. הוא יכול להיות אחראי גם על הבנייה בפועל ולממן אותה. בתמורה לכך, הוא מקבל מבעלי הדירות את הדירות החדשות שבנה מכוח התמ”א.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום.


[fbcomments]

 

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן