תושב פרדס חנה-כרכור טוען: זה הפתרון היעיל לבעיות הזבל והאשפה במושבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

תושב פרדס חנה-כרכור טוען: זה הפתרון היעיל לבעיות הזבל והאשפה במושבה

-

מגדלור-פיד ♋

נושא האשפה בפרדס חנה-כרכור מטריד מאוד את התושבים. מזה מספר חודשים שהם מתלוננים השכם והערב על העניין, טוענים לחוסר תפקוד של המועצה וקבלן פינוי האשפה, מעלים תמונות של זבל מרחובות המושבה, מעבירים ביקורת, מתלוננים אך נדמה שעד כה לא הגיעה התקופה שתניח את הדעת בעניין, לפחות לא עבור חלק מהתושבים.

קראו גם >>

• תלונות על הזנחה גדולה בשכונת עמידר בפרדס חנה: “ערימות גזם כבר חודשיים, אנשים הופכים מרחב ציבורי לפח אשפה” [תמונות]

מאיר, תושב המושבה, העלה השבוע רעיון ברשת החברתית שעשוי לפתור חלק מהבעיות – בעיקר את המראה של מצבורי האשפה המאולתרים שצצים ברחובות השונים.

“הפתרון היחידי לגזם ופסולת אחרת כמו רהיטים שבורים, מסכי טלויזיה וכו’ הוא לבנות בכל רחוב עמדת גזם מבוטנת בצורת האות ח’ עם שער פח בכניסה”, כתב.

התושב הוסיף: במצב כזה, הפסולת לא תיראה מהרחוב, מה שילווה כמובן עם שילוט ברור – ‘עמדת גזם ופסולת’. מדוע מבטון? מכיוון שהכף של משאית הגזם לא תהרוס את העמדה.

“בדקתי עלויות – עמדה של 4×4 מ’ בגובה של 1 מ’ עולה בין 2,000 ל-2,500 ש”ח. אם יבנו בשלב הראשון 400 עמדות, זה יכסה כמעט כל רחוב בפרדס חנה כרכור. בתקציב לשנה שאחרי זה יוספו עוד עמדות על פי הצורך. ראיתי עמדות כאלה במספר מקומות בארץ. זה כמובן מצריך החלטת מליאת המועצה. התקציב הראשוני לבניית 400 עמדות ראשונות הוא כ-מליון שקלים. למרות מצבה הכספי העגום של המועצה היא יכולה לעמוד בזה. יאללה למכרז”.

נורית השמשוני-יפה, מי שהייתה בעבר חברת מועצה, התייחסה לרעיון. “כדאי לתת את הדעת גם על הנראות. עמדות מבוטנות ברחובות צפופים וברחובות שאין בהם מדרכה, ולמד עמדות מיחזור שכבר יש בהן 3-4 פחים זה מבנה שאי אפשר יהיה להתעלם ממנו. חשוב לתכנן במדויק איך יתוחזק”.

ועדיין, ישנם תושבים שחושבים שהכל מתחיל בחינוך וכמובן בפינוי נכון ויעיל של המועצה. התושב אייל אמר: “בינתיים עם תשימו לב לצילומים, רוב הפסולת של הגזם זה שאריות של שקיות פסולת ביתית שלתושבים אין איפה לזרוק כי הפחים עמוסים. במצב כזה הם זורקים על הפסולת של הגזם וגם אם היה עמדות מסודרות, היה יותר קל לאסוף מאשר בכל פינה מאולתרת”.

בחודש יוני האחרון התייחסנו לנושא האשפה בפרדס חנה-כרכור ולתלונות. תלונות נוספות פורסמו גם בחודש שעבר. בעוד שביוני המועצה התייחסה לתלונות, בספטמבר המועצה כלל לא טרחה להגיב.

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

אולי יעניין אותך


דילוג לתוכן