מאור עקיבא לתל אביב: תומר בן אבי מככב עם המצלמה

מאור עקיבא לתל אביב: תומר בן אבי מככב עם המצלמה

-

מגדלור-פיד ♋

שבוע מהערך המילואים חל השבוע, וכיכר רבין בתל אביב נצבעה בצילומים המציגים את ההוויי של חיילי המילואים בישראל. תומר בן אבי מאור עקיבא, מציג זו השנה השניה מבחר מצילומיו בתערוכה והבוקר, עם פתיחתה, נפגש עם ראש עיריית תל אביב רון חולדאי. התערוכה תוצג עד ה-25.5.17. “זה מאוד מרגש שזו השנה השניה שאני משתתף בתערוכה”, אמר היום בן אבי לחולדאי בפתח התערוכה.

לכבוד חודש ההוקרה למערך המילואים פירסם אגף כוח אדם בצה”ל את הנתונים על שיעור הגיוס, ממנו עולה כי העיר תל אביב ממשיכה לעמוד במקום הראשון במספר משרתי המילואים.

בשנת 2016, לא פחות מ-37,156, הגיעו מהעיר הראשונה, המהווים למעשה 7% מסך משרתי המילואים. אחריה העיר הגדולה בישראל – ירושלים עם 28,252 משרתים (5%) ובמקום השלישי – העיר השלישית חיפה עם 21,242 משרתים (4%). יש לציין כי בירושלים וחיפה יש מספר גדול של חרדים וערבים שאינם משרתים, מה שמסביר את המספרים.

ראשון לציון עם 21,066 (4%) ובאר שבע סוגרת את החמישייה המובילה עם 18,643 משרתים (3%). במקום האחרון מבין הערים, נמצאת נהריה עם 3,155 משרתי מילואים (1%).

בסך הכל בשנת 2016, נרשמו 2,078,660 ימי מילואים, כששיאני ימי המילואים הם ראש מטה חטיבה 86, אלוף משנה במיל’ בנימין בן ארי, שביצע 140 ימי מילואים ובמקום השני מפקד פלוגה מחטיבה 5, רב סרן במיל’ חגי חסיד, עם 128.5 ימי מילואים.

באגף כוח אדם בצה”ל אמרו כי סד”כ המילואים הוקטן השנה ב-20% בהתאם להתאמת מערך המילואים לצרכים החדשים של צה”ל. עוד ציינו כי בצה”ל ממשיכים לשפר יחד עם הביטוח הלאומי את הפיצוי שמקבלים עצמאים שמשרתים במילואים בגלל שרותם, ונכון לשנה הזו תוספת הפיצוי מסתמכת בכ-25%. בניגוד לעבר, חיילי המילואים כבר לא מקבלים צווים מודפסים בדואר וכיום הצו נשלח במייל דרך אתר האינטרנט של מערך המילואים.

31100cookie-checkמאור עקיבא לתל אביב: תומר בן אבי מככב עם המצלמה

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

שוטר עירני תפס 3 נערים על אופנוע אחד, ללא רישיון וללא קסדות [רחבי הרשת]

במהלך פעילות אכיפה של שוטרי אגף התנועה באזור הדרום, הבחין השוטר בקטנוע הנמצא בתנועה ממול בכביש 25 ועליו רוכבים 3 נערים ללא קסדות. מיד נסע לעברם במטרה להפסיק את העבירה וסיכון חייהם של הרוכבים.

לידיעה המלאה


הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות