“יהיה פיצוץ גדול בגבעת אולגה”: התושבים ייצאו להפגנה נגד הקמת בתי החולים הסיעודיים 

“יהיה פיצוץ גדול בגבעת אולגה”: התושבים ייצאו להפגנה נגד הקמת בתי החולים הסיעודיים 

-

מגדלור-פיד ♋


כבר כמעט חשבנו שבתי החולים הסיעודיים בגבעת אולגה שבחדרה הם נחלת העבר, אבל הנה עכשיו, המחאה בגינם מתחדשת: חבר מועצת העיר חדרה צ’יקו וקנין, הודיע אמש (א’) כי בשכונת גבעת אולגה תיערך הפגנת מחאה כנגד הכוונה להקים את בתי החולים המדוברים בלב השכונה.

המאבק בנושא הגיח בשנים האחרונות, עת גילו תושבי השכונה על הכוונה להקים שני מוסדות לחולים סיעודיים בשטח ברחוב הראשונים שבלב השכונה. בין היזמים של הפרויקט היו נכון לשנת 2018- שני אנשי נדל”ן, אחד מהם לפחות חדרתי. התושבים טוענים כי התוכנית הרסנית לשכונה ותביא למגוון בעיות כגון עומסים כבדים ובעיית תשתיות לאיזור זה.

בחודש ספטמבר דחתה ועדת הערר לתכנון ובנייה של מחוז חיפה שני עררים של התושבים כנגד בניית מתחמי הסיעוד.

חלק מהתושבים כאמור, יצאו למחאה רבתי שכללה הפגנות, ראיונות לתקשורת, חלוקת פלאיירים ופעילות מוגברת ברשתות החברתיות כנגד המיזם. גם חבר המועצה וקנין, עוד בטרם היבחרו, נלחם נגד הסוגיה ואף רתם בזמנו את שירלי עודד, שהייתה חברת מועצה, וכן את חבר המועצה יניב דרי, ראש סיעת מחוברים – שעסק גם הוא לא אחת בנושא.

בחודש דצמבר 2017, הפתיע השר משה כחלון כשביקר במאהל מחאה אותו יזם וקנין (יחד עם אחותו טליה ושי גבריאלוב, שאף שבתו רעב) והבטיח לסייע בנושא ולעצור את הפרויקט. כעת, לטענת התושבים, כחלון לא נשמע ועלול להתקדם במהירות.

וקנין, פרסם אתמול וידאו בנושא בו קרא לתושבים להצטרף בהמוניהם להפגנה המתוכננת ביום חמישי הקרוב – 7.11.19 בשעה 18:00 ברחבת הבנקים. וקנין תקף את השר משה כחלון וטען כי לא דיבר אמת בנושא בתי החולים הסיעודיים.

“קבלנים, חברי מועצה וכל הסגל חושבים שאם אני חבר מועצה אפשר להשתיק אותי”, אמר וקנין. “הם חושבים שהפסקתי להילחם אבל זה ממש לא ככה. יהיה פיצוץ גדול בגבעת אולגה. לפני שנתיים בפגישה מול כחלון הבטיחו לנו שזה יטופל. היינו תמימים. הראנו להם את כל החומר והתוכניות. עכשיו אנחנו הולכים להילחם על הבית”.

מעיריית חדרה נמסר: “על פי חוק חופש המידע ניתן לפנות לאחראי ברשות על חופש המידע ולבקש פרטים מהסוג הנ”ל. האחראי ברשות הוא מר ברוך בוקרה”.

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב
—————————————————-

לכל העדכוניםחדשות חדרה

עוד בחדרה

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד ניוז >>

עוד בחדרה

הצטרפו אלינו


ארכיון כתבות
דילוג לתוכן