נתונים חדשים על מצויינות במתמטיקה: אור עקיבא בעלייה, חדרה צונחת ונתניה במצב טוב

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

נתונים חדשים על מצויינות במתמטיקה: אור עקיבא בעלייה, חדרה צונחת ונתניה במצב טוב

-

מגדלור-פיד ♋

מכבי

איזה אחוז מבוגרי בתי הספר הלומדים בעיר שלך ניגשו לבגרות בחמש יחידות במתמטיקה מאז שנת 2012 ועד 2018?

במשך 25 השנים האחרונות מדד ההצלחה של ערים בישראל בתחום החינוך התמקד באחוז הזכאות לבגרות, אבל היום תעודת בגרות כבר לא מספיקה. היום יש יתרון גדול למי שמחזיק ומחזיקה בתעודת בגרות איכותית, אשר הבסיס שלה הוא חמש יחידות במתמטיקה המקנות יתרון בקבלה לפקולטות הנחשבות באקדמיה, ליחידות הצבאיות היוקרתיות ולמשרות הנחשקות במשק.

מפת המצוינות של ישראל הציגה החודש את אחוז התלמידים מתוך בוגרי י”ב הלומדים בעיר אשר נבחנו בחמש יחידות במתמטיקה בין השנים 2012 ל-2018.

בין היתר, חולקו הערים למספר קטגוריות: מגמת נסיקה = עיר שבשלוש האחרונות הראתה שיפור בכל אחת מהשנים ושיפור מצטבר של לפחות 50%.

מגמת שיפור = עיר שבשלוש השנים האחרונות הראתה שיפור מצטבר של עד 50%.

מגמת האטה = עיר שהראתה ירידה בשנת 2018 של עד 10%

מגמת היחלשות = עיר שהראתה ירידה בשנתיים האחרונות, או שהראתה ירידה של למעלה מ-10% בשנת 2018.

מכבי

נתניה נוסקת, אור עקיבא משתפרת, חדרה יורדת למטה

על פי התוצאות של הדוח, העיר נתניה בתחילת השרון הצפוני – היא העיר המצליחה ביותר בנושא זה. בדוח נכתב כי “בין השנים 2010 ל-2012 רשמה נתניה מגמת ירידה מדאיגה של קרוב ל-30% בשיעור בוגרי 5 היחידות בעיר, אך מגמת הירידה התהפכה. בין השנים 2012 ל-2018 הוכפל שיעור בוגרי 5 היחידות בעיר. על אף שנתניה עדיין ממוקמת מתחת לממוצע הארצי, ניתן לראות כי המגמה העירונית דומה מאוד למגמה הארצית, שומרת על עקביות, וכיום העיר קרובה מאד להגיע לממוצע הארצי”.

באור עקיבא יכולים להיות מרוצים ולאחר שנות ירידה – מגיעה גם עלייה בנתונים של תלמידי המתמטיקה. בדו”ח נכתב כי “החל משנת 2014 נרשמת בעיר אור עקיבא מגמת עלייה, למעט בשנת 2016, בה נרשמה בעיר ירידה קלה. גם בשנת 2018 רשמה העיר עלייה משמעותית בשיעור התלמידים הלומדים 5 יחידות מתמטיקה, העומדת על למעלה מ-24%. בכך חותמת אור עקיבא שיפור של כ-80% בשיעור לומדי 5 היחידות בשש השנים האחרונות ומצמצמת את הפער בינה ולבין הממוצע הארצי לכדי 1.6% בלבד”.

העיר חדרה היא במגמה המדאיגה ביותר מבחינת המתמטיקה. חדרה נמצאת בקטגוריה הנמוכה ביותר – “מגמת היחלשות” ועליה נכתב כי “בעיר חדרה נרשמה מגמה מעורבת מאז שנת 2012 ועד היום. לאחר שבשנת 2017 נרשמה בעיר קפיצה אדירה של 55% בשיעור התלמידים הלומדים 5 יחידות מתמטיקה, מסתמנת שנת 2018 שוב במגמת ירידה של למעלה מ-15% בשיעור הבוגרים שסיימו לימודי מתמטיקה מורחבים, מה שהביא את העיר למקום נמוך משמעותית מהממוצע הארצי. לאור התנודות החדות בנתונים כאמור לאורך השנים, ניתן להניח כי השקעה ומחויבות בשיפור שיעור התלמידים הלומדים 5 יחידות מתמטיקה בעיר יכולה להביא לתוצאות טובות מאד”.

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הווצאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור >> https://bit.ly/3wZlrGt
לקבוצת חדשות חדרה >> https://bit.ly/35fHaN4
לקבוצת חדשות אור עקיבא >> https://bit.ly/3mZb94f
לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור >> https://bit.ly/3aiisyZ
לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  >> https://bit.ly/32kBbWk
לקבוצת חדשות זכרון יעקב >> https://bit.ly/3tqkLY3
—————————————————-

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן