Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO

מגדלור ניוז

זו הסיבה לבעיות בניקיון ובפינוי האשפה באור עקיבא בתקופה האחרונה

בישיבת המועצה האחרונה שהתקיימה החודש (ספטמבר 2022), התנהל דיון ער סביב ניקיון הרחובות באור עקיבא, פינוי אשפה, ניקיון פחים ודחסנים בבניינים משותפים בעיר, כאשר בעירייה מודעים היטב לתלונות והבעיות שיש בנושא.

כפי שפרסמנו אתמול, טענות עלו על ניקיון הפחים והאשפה בשכונת אור ים, אך לא רק שם יש בעיות. כך למשל דיווח תושב ל’מגדלור ניוז‘, על ערימת אשפה גדולה המצויה כבר מספר שבועות בסמוך לגינת הכלבים בשכונת היובל. בין היתר אמר התושב כי “זה המצב בפארק הכלבים בשכונת היובל. לזבל שנזרק שם הוסיפו גזם. לא רואים – לא מעניין”, תוך שהוא מצרף תמונה מהשטח.

אשפה ליד גינת הכלבים בשכונת היובל | צילום פרטי

אך כאן לא מסתיימות הבעיות. חבר המועצה משה ביטון העלה שלל תלונות על מצב הניקיון בעיר והתייחס גם לנושא הדחסנים ברחוב השקמים (מע”ר, נוף ים). “ישנם 523 בתי אב בשישה בנינים – אני נפגשתי שם עם הוועד בשכונה במע”ר, פינו עד לאחרונה את האשפה שם אחד ל-14 יום.

שכונת נוף ים. בעיות עם הדחסנים | צילום: מגדלור ניוז

ביטון הוסיף: “כאשר מדובר בדחסן של 14 קו”ב, לא הגיוני ולא סביר שיפונה אחד לשבועיים. הבנתי שזה ירד לאחד ל10 אבל אני אומר שכל עירייה שמכבדת את עצמה ונותנת שירות מינימלי לתושב שמשלם ארנונה – מגיע להם שיפנו להם אשפה באופן סביר פעם בשבוע לפחות ופינוי גרוטאות סביר. אני ראיתי תושבים שם שמפנים את הגזם בעצמם כי העירייה לא עושה את זה. את כל המסביב – גינון וניקיון – הם עושים לבד. אבל ארנונה? כל חודשיים היא מחושבת כמו שעון, זה בלתי סביר בעליל”.

ראש העיר יעקב אדרי התייחס לנושא על פינוי האשפה וחשף את הבעיות בתקופה הנוכחית בעניין. “אנחנו בעיצומו של מו”מ עם חברת “מאיה” שהיא המציע היחידי במכרז, ויכוח איתם שנמשך כחודשיים”, אמר והוסיף: “בגלל שהיא החברה “היחידה”, היא נותנת את המחיר שהיא רוצה ויש לנו ויכוח איתה. הכנסנו סעיפים חדשים בהסכם ועוד לא חתמנו, זהו מו”מ ארוך שאינו נגמר. אני מקווה שהמנכ”ל החדש יעקב נתניהו יחד איתנו יסגור את זה. החוזה יכלול גם את נושא הדחסניות בבניינים במע”ר, פינוי פעם בשבוע לפחות כי אחרת הכל מסריח ובעייתי”.

ניקיון לקראת ראש השנה 2022 באור עקיבא | דוברות העירייה

נזכיר כי סגן ראש העיר, ארקדי גדילוב, התייחס השבוע גם הוא למצב ואמר: “נושא הניקיון בעיר הוא בראש סדר העדיפויות שלנו, אנחנו מודעים למצב בעיר בעקבות המשבר והטלטלה שעברנו בתקופה האחרונה. עם זאת, אנחנו מפתחים ומקדמים דברים שהיו תקועים כאן שנים בגלל סיבות כאלו ואחרות, למשל, חוזי התקשרות עם ספקים, קידום מערך הניקיון בצורה יעילה יותר, הגדלת מערך כ”א, שיפור והבאת השירות לתושב לרמת מצויינות הן במוקד העירוני והן במשאב האנושי בשטח והן בכלי הרכב וההפינוי.

“אני מתחייב כאן, תוך חודש מהיום, יהיה כאן שינוי דרסטי. 180 מעלות. אבל בנוסף לכך, אני פונה לתושבים, שתפו פעולה, הישמעו להנחיות אגף השפ”ע, לא רק לקראת החגים, בכל יום.  אור עקיבא יכולה להישאר נקייה עם נקיים שיתוף פעולה בין התושב לרשות, אני רואה את זה כבר ברשתות ובפניות למוקד הן בטלפון והן ביישומון”.

מה אתם חושבים?

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן