תושבים בפרדס חנה-כרכור נגד הקמינים הביתיים לחימום בעזרת שריפת עץ: “מסוכנים ומסרטנים”

שיתוף

Share on whatsapp

תושבים בפרדס חנה-כרכור נגד הקמינים הביתיים לחימום בעזרת שריפת עץ: “מסוכנים ומסרטנים”

-

אולי יעניין אותך

10,000 ש”ח בשטרות יורו, דולר אוסטרלי ושקלים ניצלו בזכות עירונות של מנהל משמרת ברכבת [רחבי הרשת]

ישראלי תושב אוסטרליה איבד בתחנת הרכבת בנתניה ארנק ובו עשרת אלפים שקלים בשטרות יורו, דולרים אוסטרליים ושקלים המיועדים לביקור בישראל; מנהל המשמרת בתחנה איתר את האבידה והשיב אותה לנוסע: “המעשה האצילי מחזק את הרצון לחזור לישראל”

לידיעה המלאה

הצטרפו אלינו

מגדלור ניוז – מבזקים

ארכיון כתבות

בפרדס חנה כרכור סימנו את המאבק הבא בזיהום האוויר. לא מדובר באסדת לווייתן או תחנת הכוח, אלא ככל הנראה מקורות זיהום הרבה יותר קטנים: הקמינים הביתיים המשמשים לחימום בעזרת שריפת עצים. “מה עושים עם המאבק נגד הפעלת קמינים באמצעות שרפת עצים?”, שאל תושב המושבה בשבוע החולף. “עיריית ירושלים, ת”א, ראשון לציון ומקומות נוספים בארץ, קבלו החלטה בנדון באמצעות חוק עזר עירוני. החומרים הנפלטים בעת השריפה פי2 מסרטנים יותר מהמפחמות. אז מה אנחנו עושים לטובת העניין?”.

התושב החל לרתום תושבים נוספים לעניין. הוא הוסיף:” פניתי בתחילת השנה , בעת ישיבת וועדת איכות הסביבה ברשותו של סגן ראש המועצה אייל כגןבנושא הקמינים – ומאז לא שמעתי שנעשה משהו בנדון. מוכח שהעץ השרוף פולט חומרים מסרטנים ביותר. פצצות הקמינים ליד הבית, הרבה יותר מסוכנות מהמפחמות שמגיעות ממרחקים. אבקש מכם להעלות נושא זה בכל הרשתות ביישוב וכן ביישובים שמסביב וללחוץ על כל הגורמים  הנוגעים בדבר לחוקק חוקי עזר עירוניים ,למנוע ולאכוף את ההחלטות בהתאם”.

בעמוד הפייסבוק “קמין עצים – סכנה בריאותית” נכתב בימים האחרונים: “המשרד להגנת הסביבה בדוח הפליטות השנתי שלו דיווח על נתון מטורף. הם לקחו את כל פליטות המסרטנים לאוויר של כל תחנות החשמל בארץ במשך כל השנה (יצור חשמל לבתים ולתעשיה ביחד) ואת פליטות המסרטנים של קמיני העצים בישראל במשך כל השנה (שמחממים ב – 4% מהבתים בישראל בלבד ומופעלים בעצם רק בחורף) וגילו שקמיני העצים פולטים פי 4 יותר מסרטנים לאוויר. המשמעות היא שמי שגר בבית עם קמין עצים או ליד בית כזה, חשוף לכמות גדולה מאוד של מסרטנים”.

בנוסף ציינו בעמוד כי ” עיריית ראשון לציון שמרשה להגיש היתרי בניה רק עם קמיני גז או חשמל. רוצים קמין עצים? אין אופציה כזו בראשון לציון. פה זה לא מדינת עולם שלישי (רוב החימום בקמיני עצים בעולם מתבצע בעולם השלישי)”. בהמשך לכך נודע כי ישיבת איכות הסביבה בנושא הקמינים, תתקיים בתאריך  15/12/19 בשעה 18:00 במועצה המקומית”.

התושב ביקש מתושבים להביא לישיבה זו חומר מקצועי שמוכיח עד כמה שריפת העץ בקמינים מסוכנת ואולי אף לשקול לזמן איש מקצוע בנושא זה.

התושב חתם: “עם כל ההתמזמזות הזו, בינתיים אנחנו מתחילים עוד חורף. ארבעה חודשים שבהם כל המרחב מזוהם ומסריח מעשן של מאות קמינים. אלה שמשתמשים בקמינים , שמופעלים באמצעות עץ מתנגדים לחוקים מגבילים, אך רוב הציבור דורש להפסיק את ההסקה באמצעות עץ. מה שמנחה זו רק הבריאות של כולנו”.

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>