"משבר תקציבי חמור": הבשורה הרעה והמטרידה בנוגע לבית החולים "הלל יפה" בחדרה

על פי הדיווח, בבתי החולים מתכננים צמצום של ממש בפעילות הקלינית של בתי החולים, עד כדי ביטול תורים לטיפולים לא דחופים. כמו כן, עלולים להתבטל ניתוחים ו"להקציב לכל חולה 5 דקות בלבד" - זאת בקופות החולים

בחדשות 12 מפרסמים היום כי 11 בתי החולים הכלל-ממשלתיים מצויים במשבר תקציבי עמוק מזה כעשור ועלולים להגיע לסף קריסה. בין בתי החולים המצוינים בדיווח נמצא גם בית החולים הכי גדול באזור חדרה – "הלל יפה".

על פי הדיווח, בבתי החולים מתכננים צמצום של ממש בפעילות הקלינית של בתי החולים, עד כדי ביטול תורים לטיפולים לא דחופים. כמו כן, עלולים להתבטל ניתוחים ו"להקציב לכל חולה 5 דקות בלבד" (בקופות החולים).

כמו כן, במסגרת צעדי החירום המדווחים, תיעצר קליטת עובדים בכל הסקטורים, תופסק הכשרת הסטודנטים לרפואה ולסיעוד, תיעצר קליטת מתמחים, יופסקו התמחויות חדשות, ייעצרו תשלומים לספקים וכן יפוטרו עובדים בכל הסקטורים. חלק מהצעדים כבר נכנסו לתוקף ועלולים להגביר את ההערה בתנאי החולים ובטיפולם.

בתי החולים שנכנסו לגירעונות הם איכילוב, שיבא תל השומר, אסף הרופא, רמב"ם, המרכז הרפואי זיו, וולפסון, המרכז הרפואי לגליל, פוריה, הלל יפה, בני ציון וברזילי.

עוד נכתב כי "ביממה הקרובה הם צפויים לשלוח מכתב למשרדי הממשלה שצוינו, שבו הם מודיעים על שורת מהלכים חריפים שצפויים להינקט. הם מסבירים כי בשל המצב ומתוך אחריות למתן שירותי רפואה איכותיים וטובים לאזרחי המדינה, במקביל לשמירת רמת הבטיחות הנדרשת במהלך טיפולים ואשפוזים, הם יאלצו לנקוט צעדים".

בין הסיבות למשבר התקציבי ניתן למנות על התייקרות המתה, העלאת השכר לרופאים, ההוצאות הגדולות על רשלנות רפואית ועוד. בין היתר נודע כי הממשלה לא התאימה את התקציב לשינויים המדוברים.

תגובת משרד הבריאות לחדשות 12: חטיבת בתי החולים הממשלתיים במשרד הבריאות נמצאת בקשר ישיר ושוטף עם מנהלי בתי החולים ופועלת בנושא, לצד הציפייה כי בתי החולים יעמדו במסגרת התקציב שאושר להם. המשרד פועל להבטחת מקורותיהם ולוודאות התקציבית של כלל בתי החולים, לרבות בתי החולים הממשלתיים, בשל הסכמי השכר שנחתמו לאחרונה בידי משרד האוצר ללא שיפוי תקציבי הולם למערכת האשפוז. לצד זאת לא יתקבלו כל צעדים חד-צדדיים שיפגעו במטופלים.

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ"ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
3 .
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymous
Anonymous
08/10/2023 07:43

העיקר שהדתיים לא יתלוננו

יוני
יוני
05/10/2023 10:48

תמשיכו להצביע ביבי. היידה היידה שרה

תהילה
תהילה
05/10/2023 08:31

לא ללמוד סיעוד.
השוק מוצף באחיות.
אין עבודה.
המנהלות מחייכות אבל מפטרות אותך עם חיוך קר
אין פרנסה בסיעוד!!!
גם משכורת לא משהו

חנות הציוד המשרדי המוכרת – סגרה סניפים באור עקיבא וקיסריה אבל פתחה חדשים בבנימינה ועתלית

פלאש ציוד משרדי, מעסקי הציוד המשרדי, הצעצועים, האומנות והמתנות מהוותיקות והמוכרות באור עקיבא וסביבתה, עוברת שינויים בשבועות האחרונים.  הסניף השני שנפתח במרכז דוד בשכונת היובל באור עקיבא, נסגר לפני מספר

קרא עוד »

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן