הוועדה המחוזית חיפה קבעה: יוטלו מגבלות בינוי באזור הסמוך למסדרון האקולוגי בזכרון יעקב 

תוכנית הפיתוח של פארק היין בתחום הרלוונטי תיבחן מחדש במטרה להרחיב את המסדרון האקולוגי ולשמר את ערכי הטבע בדרום מזרח המושבה, ובפרט את אוכלוסיית הצבאים והאיילים

הועדה המחוזית לתכנון ובניה חיפה, בראשות איתמר בן דוד, החליטה היום (שני) על פרסום מגבלות בניה בהתאם לסעיפים 77-78 לחוק התכנון והבניה, לתקופה של שנה, בשטח המיועד להוות מסדרון אקולוגי בין שטחי שמורת יער אלונה והר חורשן במזרח לבין שטח שמורת רמת הנדיב במערב.

פרסום ההודעה נועד לשמר את המסדרון האקולוגי ולצמצם משמעותית את המפגעים הסביבתיים וההשלכות האקולוגיות במהלך עבודות הפיתוח והקמת התשתיות המתקיימות באתר כיום.

המשמעות: תוכנית הפיתוח של פארק היין בתחום הרלוונטי תיבחן מחדש במטרה להרחיב את המסדרון האקולוגי ולשמר את ערכי הטבע החשובים בדרום מזרח היישוב, ובפרט את אוכלוסיית הצבאים, האיילים ובעלי החיים האחרים שקיומה עומד בסכנה בתנאי התוכנית הנוכחית.

בנוסף, נועד פרסום זה לערוך שינוי בייעודי הקרקע בחלקה הדרומי של תכנית 'פארק היין' (ש/656) בחלקו הצפוני של אזור התעשייה כרמל (ש/מק/49/ד) ולהגדיר הנחיות תכנון, אשר יבטיחו קיום מעבר אקולוגי נרחב, אשר יחבר בין אזורי המחיה הנדרשים להמשך הקיום של מגוון אוכלוסיות בעלי החיים הפועלים באזור.

הוועדה סבורה כי לצד פעילותיה לקידום הליכי הפיתוח הנרחבים באזור המהווה אזור ביקוש, חלה עליה גם החובה להבטיח המשך קיומם של ערכי הטבע במרחב. כפועל יוצא של גישה מקיימת זו החליטה הוועדה על עריכת תכנית להסדרת שטחים פתוחים עבור מסדרון אקולוגי מדרום לתכנית 'פארק היין' בזכרון יעקב ומצפון לאזור התעשייה 'כרמל' ובית הספר 'אורט השומרון' בחלקה הצפוני של בנימינה – גבעת עדה.

הוועדה ציינה בהחלטתה כי היא רואה חשיבות רבה בשמירת ממשק השטחים הפתוחים והרצף בין שטחים בהם מגוון ייחודי ועשיר בצומח, אשר מהווה אזור מחיה לבעלי חיים רבים, הכוללת בין היתר תפוצה נרחבת של הצבי הארץ ישראלי.

אירוע זיכרון למאות נרצחים, חטופים ונעדרים נערך אמש בשדות ים: "הצלנו מאות אנשים"

מפיקי פסטיבל הנובה שהשתתפו באירוע בקיבוץ שליד קיסריה אמרו: ״אנחנו קוראים לכל מי שנכח במסיבה להגיע אלינו למתחם הטיפולים ולקבל תמיכה וסיוע. אתם לא לבד!״ | השלושה סיפרו על מאמצי החילוץ תחת אש שאפשרו להציל חיים של מאות אנשים

קרא עוד »

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן