סערת האסבסט: אחרי שהשביתו לשעתיים, הורי ‘הנדיב’ בבנימינה יצאו להפגנה בכיכר הסיפריה

אחרי שאריח אסבסט נפל בסוף השבוע האחרון במתחם בית ספר "הנדיב" בבנימינה - להורים נמאס. הם השביתו את הלימודים באמצע השבוע והיום (ו') יצאו להפגנת מחאה קולנית בכיכר שליד הספריה במושבה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

סערת האסבסט: אחרי שהשביתו לשעתיים, הורי ‘הנדיב’ בבנימינה יצאו להפגנה בכיכר הסיפריה

אחרי שאריח אסבסט נפל בסוף השבוע האחרון במתחם בית ספר "הנדיב" בבנימינה - להורים נמאס. הם השביתו את הלימודים באמצע השבוע והיום (ו') יצאו להפגנת מחאה קולנית בכיכר שליד הספריה במושבה

מגדלור-פיד ♋

אחרי שהורים בבית ספר “הנדיב” בבנימינה, השביתו באמצע השבוע לשעתיים את הלימודים בין 8:00 ל-10:00, הם יצאו להפגנה נוספת ביום שישי (31.1) ליד הספריה ביישוב. ההורים טוענים לאוזלת ידה של המועצה המקומית בנושא תחזוק בית הספר.

על פי המוחים, בית ספר הנדיב שוכן בבניין מיושן בן 65 שנים, וקיימים בו שלושה מבנים עם גגות אסבסט. ההורים פועלים כבר למעלה מ-5 שנים להסרת הגגות המסוכנים, אולם, למרות שכל גגות האסבסט במבני הציבור בבנימינה הוסרה כבר בשנת 2014, אף לא אחד מגגות בית הספר הנדיב הוסר עד היום. מועד להסרת אחד הגגות נקבע לחנוכה, אולם לא בוצעה הסרתו בפועל, ולא ננקב תאריך חדש לביצוע.

“בהמשך לארוע הבטיחות החמור שארע ביום שישי בבית ספר ולאור חששות ההורים בדבר בטיחות המבנים, פנה הועד בבקשה למפגש הורים בהול עם נציגי המועצה”, נמסר מההורים. “ביום שלישי שלחה המועצה קבלן והציגה דו”ח בדיקה שלדעת ההורים לא ממצה ולא מספק.

“גם דוח זה מצביע על ליקויים”, נמסר מההורים. לפיכך פנו ברשימת שאלות לראש המועצה וביקשו ממנו להפגש איתם. ראש המועצה סירב למפגש ושלח מכתב תגובה שבו מתוארת השתלשות העיניינים אולם אין בן מענה לשאלות ההורים. לאחר זאת השביתו הורי בית הספר את בית הספר גם היום. הנהגות בתי ספר אמירים, אשכולות ואורט פרסמו הודעות תמיכה פומביות במחאה של הורי ביה”ס הנדיב”.

כאמור, בשל ההתרחשויות האחרנות, ההורים החליטו להמשיך במחאה ויצאו היום עם שלטים ומגאפונים לכיכר ליד הספריה. אב שהשתתף במחאה בימים האחרונים אמר כי “אנחנו דורשים מהמועצה לו”ז מתי נכנס לועדת תקצוב, מתי יהרס ויבנה מבנה חדש ותקין, וכן רוצים אישור רשמי ממהנדס שהמקום בטוח לפחות זמני לתלמידים לשהות שם”.

אמש, בשעות הערב, הודיעה מועצת בנימינה-גבעת עדה כי “לאחר מאמצים גדולים הבוקר קיבלנו אישור פרוגרמה לתכנון בינוי חדש של מבנה כיתות בבי”ס הנדיב. מדובר בבקשה שהוגשה על ידי המועצה לפני כשנה כשבמהלך שנה זו קיימו במחלקת חינוך פגישות עם צוות ביה”ס ונציגי הורים לחשיבה משותפת על רצונות הבינוי לכיתות העתידיות”.

מנהלת מחלקת חק”ר מוניק ווקנין ציינה כי “עמדתי בקשר ישיר עם המתכננת מהמטה בירושלים לקידום הנושא והיום בשעה טובה התקבל אישור פרוגרמה. המשמעות בחירת אדריכל והתחלת תכנון ביה”ס. מבחינתנו נקבע צוות בינוי שיכלול מנהלת, צוות חינוכי ונציגי הורים מביה”ס”.

האסבסט בשטח בית הספר

גם ראש המועצה, איתי ויסברג התייחס לנושא ואמר כי “אנו פועלים בכל האמצעים האפשריים לקידום תכניות הבינוי שבמסגרתן יוסר גם גג האסבסט מול משרד החינוך. אני שמח שמאמצינו נשאו פרי וקיבלנו הבוקר את האישור שמקדם אותנו צעד נוסף לקראת הבינוי החדש שיכלול הריסת המבנה הישן וגג האסבסט”.

במועצה ציינו אתמול בערב כי הלימודים הבוקר יתקיימו כסדרם, אולם כאמור, ההורים לא קיבלו את הסברי המועצה והחליטו להשבית בכל זאת את הלימודים.

כזכור, ההודעה על ההשבתה התקבלה אתמול ובהודעה שהופצה להורים נכתב כי “בעקבות נפילת חלק מהגג ביום שישי האחרון ומצבו הבטיחותי הקשה של ביה”ס, יושבתו מחר הלימודים עד השעה 10:00 ע”י ההורים. ההורים מוזמנים להגיע בשמונה, מצויידים בשלטים, על מנת למחות על המצב, להעלות את הנושא למודעות ולדרוש שנושא הבטיחות יטופל באופן בהול. תקשורת הוזמנה למקום. נוכחות גדולה של הורים הכרחית”.

“אנחנו ההורים בבית ספר הנדיב עושים מחר הפגנה ושביתה של שעתיים בגלל אריח שנפל מגג בית הספר ביום שישי”, אמר ל’מגדלור ניוז’ אחד האבות. “בנוסף התברר שהייתה הפסקת חשמל משהו מקצר כנראה. לא בטיחותי. בית הספר בגדול נחשב כבר כפסול בגלל האסבט שיש בו וכל הסדקים בגג. עד עכשיו, כבר עברה שנה מאז הפסילה ואין אפילו מידע לגבי מתי יכנס הבית הספר לועדת תקצוב. ההורים ממש כועסים ודואגים בגלל נפילת האריח. לא נשתוק יותר”.

אב אחר אמר: “יש בבית הספר גגות אסבסט מלפני כ-60 שנה, מבנה הכיתות הוכרז להריסה ובנייה מחדש אבל לא מתקדם. האסבסט, שחשבנו שיעלם עם הבנייה מחדש זה משהו שכנראה לא יקרה בקרוב. יום שישי האחרון נפלה חתיכת אסבסט מהגג למגרש המשחקים וזה הקש ששבר את ההורים. הדרישה מהמועצה היא להחלפת גגות האסבסט מחר. ולא לקשור את זה בבניה עתידית”.

מחאת התלמידים הבוקר || צילומים: קובי קייקוב

פרסום ראשון: 28.1.20, 12:48

342040cookie-checkסערת האסבסט: אחרי שהשביתו לשעתיים, הורי ‘הנדיב’ בבנימינה יצאו להפגנה בכיכר הסיפריה

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

רוצים להגיב? רדו מעט בהמשך הדף...

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

אולי יעניין אותך

נוסעים בפראות ועושים “חראקות” בחניון: נהג מונית וגבר נוסף נעצרו בעקבות סרטון ברשת [וידאו]

בעקבות סרטונים שהופצו בסוף השבוע ברשת, בהם תועדו נהגים כשהם נוסעים בצורה מסוכנת בחניון בראשון לציון, פתחה המשטרה בחקירה במהלכה איתרו שוטרי התנועה של תחנת ראשל”צ ובוחני התנועה של מרחב שפלה, שני נהגים ובעלת רכב מעורב

לידיעה המלאה

דילוג לתוכן