צעירים וצעירות שרוצים להשתלב בשוק העבודה כיום, חייבים להחזיק ברשותם תואר אקדמי. קשה מאוד למצוא עבודה על אחת כמה וכמה, קשה מאוד להתקדם בשוק העבודה בלי תואר אקדמי.
לשמחתנו, לפני למעלה מעשרים שנה התרחשה רפורמה משמעותית בתחום הלימודים האקדמאיים, ונפתחו מכללות בכל רחבי הארץ שמאפשרות לצעירים וצעירות בכל מקום ללמוד לתואר ראשון ושני. הבעיה היא, בשביל להירשם למכללות הנ”ל, צריך לשלם שכר לימוד ולא מדובר בסכום נמוך בהכרח.
אומנם הלימודים הגבוהים באוניברסיטאות הם מסובסדים ולכן הסכומים הם יחסית נמוכים, אך במכללות פרטיות סכום שכר הלימוד הוא הרבה יותר גבוה, ככל שהביקוש עולה המחיר גם עולה (דבר שאנחנו יכולים לראות במוסדות מצליחים, אליהם רוצים להירשם צעירים וצעירות רבים). הבעיה היא הרבה יותר משמעותית כשמדובר בחבר’ה צעירים וצעירות, שלא בהכרח יכולים גם לשלם שכר לימוד וגם לכלכל את עצמם.
![](https://i0.wp.com/www.migdalor-news.co.il/wp-content/uploads/2017/06/סטודנטים-.jpg?resize=465%2C368&ssl=1)