המידע מחוף הכרמל על הצמח ש"מרפא סרטן" כבש את המדינה

כתבה שפורסמה בעיתונות הארצית ומחקר חדש שמצביע על חיסול תאים סרטניים באמצעות צמח השרביטן, הובילו לפוסט מרגש שכתבה הילה פרידמן על "זרעים מציון", המשק של אביה בכרם מהר"ל, שמספק את הצמח הזה ללא עלות ומסייע לרבים מרחבי הארץ בהתמודדות עם המחלה

שמעתם על צמח השרביטן? סיכוי גבוה שאכן שמעתם עליו, במיוחד בימים האחרונים. הצמד המדובר הפך לשיחת היום בעיקר בשל העובדה שהפך לצמח המסייע לחולי סרטן. הילה פרידמן, בתו של ציון סימן טוב מכרם מהר"ל, הבעלים של "זרעים מציון"-משק סימן טוב במושב כרם מהר"ל המתמחה בצמחי בר של ארץ ישראל, פרסמה בשבוע האחרון מידע אודות הצמח ועל המחקרים סביב סגולותיו.

"לפני כ-8 שנים פורסמה כתבה בערוץ 1 ובה ראינו בדואי שסיפר שהוא נתן לחמור שלו שחלה בסרטן לאכול מצמח השרביטן והוא הבריא מהמחלה", מספרת פרידמן. "לאחר מכן האיש עצמו חלה במחלה, שתה מצמח השרביטן וגם הבריא. הכתבה הזו הביאה אלינו עשרות טלפונים בשבוע- הרי אנחנו המשתלה היחידה בארץ לצמחי בר.

לדברי פרידמן, כל אחד שצלצל אליהם למשק זכה להנחיות כיצד למצוא את הצמח באזור מגוריו או הוזמן לבקר במשתלה כדי לראות בעצמו את הצמח וכיצד מזהים אותו. "מאז ועד היום הגיעו למשתלה שלנו מאות אנשים, כל אחד עם הסיפור שלו ולכולם מכנה משותף- הסרטן.

"את כולם אבא שלי קיבל, ישב איתם לשיחה, שיתף אותם בצמחי המרפא שהוא מכיר ושלח את העובד לקטוף להם שק שרביטן מהשיח הסמוך, הכל כמובן בעירבון מוגבל ובהסבר שזו רק הצעה ולא הנחיה רפואית וכי הם חייבים להתייעץ עם רופא לפני השימוש.

"לפני מספר ימים התפרסמה כתבה בישראל היום ובה נכתב כי חוקרים במרכז מחקר ופיתוח ערבה מצאו כי צמח השרביטן מסוגל לחסל 97% מהתאים הסרטניים! פשוט מדהים!".

לדברי פרידמן, ברשת האינטרנט מוצעות תמציות של הצמח במאות ואף אלפי שקלים, בזמן שאביה מעולם לא ביקש שקל עבור אספקת הצמח למבקרים. "גם עכשיו, כשהתפרסמה הכתבה הוא הוציא פוסט בו הוא קורא לכל מי שמעוניין להגיע אלינו ולקבל את הצמח ללא עלות", היא מציינת.

"פעם אחת חטאתי ושאלתי אותו למה הוא עושה את זה, הרי הוא מקדיש לזה הרבה זמן, ואנשים שמגיעים לקבל את השרביטן לא קונים "על הדרך" במשתלה שלנו.  הוא אמר לי "הילה, זה בשביל הנשמה שלי, אני לא אקח בחיים שקל אחד בעבור זה גם אם לא יהיה לי כסף לעצמי". כזה הוא אבא שלי, והרבה לא יודעים- הוא יחיד ומיוחד, נשמה טהורה! איש שמקדיש את כל החיים שלו לטבע, לסביבה ולאדם".

אמש (שני) פרסמה פרידמן פוסט נוסף ובה ציינה כי "מאות אנשים מכל רחבי הארץ הגיעו, קיבלו מאיתנו את השרביטן והסבר כיצד להשתמש בו. חלקם פשוט לא האמינו שאנחנו נותנים אותו בחינם והתעקשו לשלם עבורו ומכיוון שלא הסכמנו לקבל תשלום בחרו לפרגן לנו בקניית צמחי בר בחנות המשתלה שלנו.

"היה לא פשוט לשמוע את כל הסיפורים על המחלה, לאחד יש גידול בראש, לשני יש ילד חולה מאוד, לשלישי אישה שלא יכלה להגיע כי היא הרגישה חלשה מידי. את כולם קיבלנו באהבה וסבלנות, הצענו כוס תה צמחים מרפא ואפילו טעימה מחליטת השרביטן. כל מי שיצא מאיתנו יצא עם אושר גדול, תקווה וחיוך.

"אנחנו מקווים ומאמינים שעשינו טוב ומאחלים החלמה ובריאות לכולם. יש עוד הרבה מהצמח לחלוקה ומי שיגיע עם שקית רב פעמית ויעזור לנו לשמור על הסביבה יקבל חיבוק חם מציון", סיכמה פרידמן.

 

כיכר, מיצג לחטופים ו-Unicoin: הכירו את האמן הייחודי מפרדס חנה-כרכור

גבריאל רענן מפסל יצירות פאר בחול, בונה מיצגים מחומרים ממוחזרים, משתתף בפסטיבלים כאמן רחוב ואפילו בונה קשתות של אבנים על שפת הים ● בראיון הוא מספר על הדרך המפותלת שעבר ברחבי תבל עד שהשתקע במושבה, האבהות המאוחרת וההשראה מהמלחמה הנוכחית ● ולא תאמינו בן כמה הוא

קרא עוד »

מענקים חדשים מ-3,000 עד 4,000 שקל לכולם: כך תקבלו אותם

לחקלאות דרושים בדחיפות עובדים, לטובת הבטחת הייצור החקלאי ואספקת תוצרת חקלאית טרייה. המענק יינתן לכל עובד חדש בענף, בסך של 3,000 שקל לחודש. המענק ישולם על-ידי הביטוח הלאומי, המענק יינתן על בסיס חודשי, בעבור העסקה של חודשיים (שני חודשים) לפחות

קרא עוד »

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן