מכבי

טלטלה בעיתונות המקומית: גפן ומגזין המושבות מתאחדים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

טלטלה בעיתונות המקומית: גפן ומגזין המושבות מתאחדים

-

מגדלור-פיד ♋העיתונים “גפן” ו”מגזין המושבות” הופכים לעיתון אחד: כך הכריזו בעלי העיתון, אמש, בשיחה שקיימו עם צוותי וכתבי העיתונים. המשבר שעובר עולם העיתונות המודפסת מורגש מזה תקופה ארוכה, בצמצום מערכות עיתונים, צמצום בהפצה, ירידה בכמויות הפרסום ומעבר חד לעולם הדיגיטל.

המקומון “מגזין המושבות” הוקם לפני כעשור על ידי אלי נידם, יזם נדל”ן, איתן מימון, בעלים של בית המלון בית מימון בזכרון יעקב ומיכה תשבי, ממשפחת יקב תשבי. הוא מודפס מאז בנייר כרומו ומופץ בכ-15 אלף עותקים, ביישובים שבין חדרה לעתלית ובמרכזם – זכרון יעקב, בנימינה-גבעת עדה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא וחוף הכרמל. עורכו בעבר היה יואב איתיאל שהפך לכתב ושדרן ב”רדיו חיפה” ורדיו “חם-אש” והיום עורך את המגזין איתי משה.

המקומון “גפן הוקם לפני כמעט 40 שנה, ולפני שנתיים נרכש על ידי שני אנשי עסקים ובעלים של חברות נדל”ן והקאנטרי קלאב בזכרון יעקב, אלי פינס וניב לוי. הוא מודפס על גבי נייר עיתון ומופץ בכ-18 אלף עותקים באזור שצפונית לחדרה – זכרון יעקב, פרדס חנה-כרכור, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, אור עקיבא וישובי חוף הכרמל. עורכו הקודם של העיתון הוא שמעון שגיא וכיום עורכת אותו ריקי לוי.
בתקופה האחרונה התקיימו מגעים בין הצדדים, וההחלטה כעת היא כי מגזין המושבות יספוח לתוך גפן, שבעליו ישלמו עבורו לבעלי מגזין המושבות, הוא יודפס על גבי נייר עיתון וייקרא גפן המושבות.

מהמידע, שטרם התברר סופית, מסתמן כי כמות העותקים תגדל וההפצה תתרחב גם לאזור חדרה, עתלית וטירת הכרמל. באשר לרשתות האינטרנט והדיגיטל, שני המקומונים מחזיקים באתרים ובדפי פייסבוק ועדיין לא ברור כיצד זה ייראה לאחר האיחוד. עוד לא ברור גם מי יערוך את העיתון – משה או לוי, וכיצד תיראה המערכת החדשה.
בסוף השבוע הקרוב צפויים 2 העיתונים לפרסם את הגיליון האחרון שלהם לפני האיחוד, במתכונת הנוכחית, ובו יפרסמו את דבר האיחוד.

הגיליון הראשון של “גפן המושבות” צפוי להתפרסם כבר בשבוע הבא.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן