גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383
מסמך היסטורי המתאר את רגעי הכרזת המושבה בנימינה לפני 75 שנה, בחודש פברואר 1923, נחשף: כך פרסמה היום מועצת בנימינה גבעת עדה והעמותה לשימור עבר המושבה.
המסמך שנכתב על ידי “כתבנו המיוחד” ולקוח ככל הנראה מעיתון שיצא לאור בישראל באותם ימים, מתאר את ה”כפר עם 35 אכרים רעננים”, מספר על בית הכנסת והשמחה שפרצה במקום עם ספר התורה, אנשי זכרון יעקב שבאו לחגוג על הכרזתו של הכפר הסמוך ועוד.