הוועדה העירונית לבחירת מדליקי המשואות באור עקיבא – בחרה את 7 מדליקי המשואות בעיר, לקראת האירוע הקרוב בערב יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל, ביום רביעי 8.5.19, החל מהשעה 18:00 בהיכל התרבות העירוני.
הוועדה הורכבה ממנכ”ל העירייה רחמים צאלח, מנהל המתנ”ס משה נקש, אריה צרכיאן, מיכה מורסיאנו, משה אבועזיז ויו”ר הוועדה- רחלי הומינר. מפיקי הטקס הם גולן לוי, איילת שופר, רחל נקש, גלעד אליצור, רחלי הומינר בשיתוף עם בנות השירות הפועלות באור עקיבא.
בשנים האחרונות הפך הטקס למרגש, מסורת רבת הערכה ושבחים, ומדובר באחד האירועים המיוחדים והיצירתיים המתקיימים באור עקיבא בעשור האחרון.
![](https://i0.wp.com/www.migdalor-news.co.il/wp-content/uploads/2017/06/015-מדליקי-המשואות-יום-העצמאות-2019-באור-עקיבא.jpg?resize=800%2C420&ssl=1)
ואלה הם מדליקי המשואות באור עקיבא לשנת 2019:
סוליקה אמסלם
סוליקה נולדה בשנת 1942ועלתה לארץ ממרוקו בתחילת שנות ה-60. מאז היא חיה באור עקיבא אליה היא מעידה כי מחוברת מאוד.
עוד מגיל צעיר דאגה סוליקה לאנשים נזקקים ונשים עריריות בעיר, הביאה להם אוכל וחפצים. לפני כמה שנים התעוורה, אך למרות כל הקשיים שנגרמים מהעיוורון, בחרה כל יום מחדש לגשת לחיים בצורה חיובית. מכריה מעידים כי היא “לא נותנת לקשיים לעצור אותה, אלא להפך- מוצאת את נקודות האור והטוב ומתנהלת כמו כל אדם בריא – מגיעה למרכז יום לקשיש ומשתתפת בכל פעילות, יוצאת להצגות וטיולים, והכל בשמחה ונעימות”.
יהודה וגמן
נולד ב-2 ביולי 1947. קצין בדרגת אלוף משנה במילואים בצה”ל. וגמן נולד וגדל בקיבוץ שדות ים. התגייס לצה”ל בשנת 1965 ושימש בתפקידי קצונה בכירים בחיל השריון, ביניהם תפקיד של מג”ד, מח”ט וסגן מפקד אוגדה.
הוא לחם במלחמת ששת הימים, במלחמת ההתשה, ובמלחמת יום הכיפורים. וגמן הוא חוקר מלחמת יום הכיפורים ומפרסם מחקרים ומאמרי דעה בכתבי עת, ב”מקור ראשון”, אתר “מידה”, ynet ו-nrg. כיום מלמד במכינה “תבור” בנצרת עילית מאז הקמתה בשנת 2010 במסגרת המכינה נפגש יהודה עם בני הנוער ומספר להם את סיפורה ההיסטורי של מדינת ישראל. מזה כעשור מתגורר באור עקיבא. בשכונת אורות הירוקה. נשוי לחני, אב לארבעה ילדים וסב לחמישה נכדים.
הרב רמי כדר
נולד בשנת 1967. הרב רמי מתגורר בזכרון יעקב, אך תורם רבות לאור עקיבא בהיותו מנהל התיכון השש שנתי בישיבת אמי”ת נתיבות דרור.
הרב רמי הקים את בית הספר לפני עשרים וחמש שנה כחטיבת ביניים בפרדס חנה. יחד עם החטיבה עבר לאור עקיבא לפני כארבע עשרה שנה. מאז הקמת בית הספר ניהל הרב רמי את בית הספר כאחת עשרה שנים. הרב רמי משקיע ממרצו וזמנו ללא הרף, תמיד ניתן למצוא אותו ולהעזר בו, כמעט בכל שעה ביממה.
![](https://i0.wp.com/www.migdalor-news.co.il/wp-content/uploads/2018/04/טקס-הדלקת-המשואות-אור-עקיבא-2018.jpg?resize=800%2C400&ssl=1)