'המערב הפרוע' של שכונת קנדי באור עקיבא יגיע לקיצו? "תושב בנה מרפסת – בא פקח והורה לו לפרק הכל"

תושבים מספרים היום כי בחודש שעבר הגיע אל שכונת קנדי פקח בנייה וביקש מאחד התושבים לפרק סוג של מרפסת שהחל ככל הנראה לבנות במקום. כעת תוהים התושבים למה השכן קיבל הוראה כזו, אבל מבנים אחרים שהתרחבו לכאורה לשטחים ציבוריים - נשארים שלמים

סיפור מוזר ואולי אפילו משמעותי בלב שכונת קנדי באור עקיבא מגיע מהחודש האחרון: תושב השכונה, שככל הנראה רצה לבנות מרפסת קטנה בצמוד לבית בקומת הקרקע באחד הבניינים – נאלץ לפרק אותה בהוראה של מפקח בנייה. כך העידו תושבים בשכונה

שכונת קנדי. למצולמים אין קשר לידיעה

בלב שכונת קנדי, בבניינים הפנימיים, מעידים תושבים כי יש מזה שנים מה שנראה כסוג של "מערב פרוע". בשטחים, שעל פניו נראים ציבוריים ושטחים משותפים, צמחו הגדלות בנייה וסגירה של שטחים – כאשר האישורים לכל אלה מצויים בעלטת-מידע. גם אם חלק מהמתחמים הם באישור רשויות החוק, לא ברור כיצד ניתנו האישורים שכן חלקם כאמור – פולשים ממש לשטחים ציבוריים וגינות ציבוריות משותפות – שבעבר היו פתוחות לכל והם מסביב לבניינים ולא קשורים לדירות עצמן.

מדובר בבתים אשר מצויים בבניינים בני 3 או 4 קומות, בנייני רכבת ישנים בתוך שכונה קנדי, אשר נבנו בשנות ה-60 וה-70 של המאה הקודמת. כל מי שיסתובב במקום יראה מתחמי מגורים שנראים לעיתים מנותקים מהבניינים עצמם, חצרות משודרגות, מתחמים סגורים, גדרות, מבנים ארעיים ועוד.

עוד כתבות במגדלור ניוז >> 

ובכן, השכן שבנה לאחרונה סוג של "מרפסת" ליד ביתו בתוך שכונת קנדי – נאלץ לפרק אותה, כך כאמור על פי עדי ראייה. "מישהו לא אהב את הבנייה הזאת, הזמין פיקוח ודיווח על הבנייה. התושב קיבל הוראה להרוס הכל. מה שמצחיק זה שבינתיים מסביבו, עומדים כמה מבנים לא חוקיים לכאורה, כולל שכנים עם יחידות דיור בחצר בכל הבתים הסמוכים בקנדי, ללא כל אישור. האם מדובר באפליות?".

שכונת קנדי. למצולם אין קשר לידיעה

שכנו של האיש תושב שכונת קנדי אמר: "איפה הצדק? אני לא נגד הבניה, ולהפך, אני שמח ששכנים מרחיבים את ביתם, הדירות כאן מאוד קטנות. אבל איך יכול להיות שבאים בתלונות רק לאדם אחד? האם לאנשים כאן יש קשרים? אני דוגל בשוויון.

"קנדי היא שכונה שבמשך המון שנים אין בה שום אכיפה, התושבים מחליטים לבנות מחסנים בחדר המדרגות ללא כל אישור, וגם משתלטים על השטח הציבורי של הבניין בכדי להקים לעצמם חצר פרטית", הוסיף התושב.

יש לציין כי הנושא מוכר היטב לעירייה ולרשויות החוק, אך עד היום כאמור, לא עשו דבר ואיפשרו את הבנייה ואף ההתרחבות על שטחים ציבוריים לכאורה.

נשים עם התסמונת הזו פונות לחדר המיון ב'הלל יפה' עם תלונות על כאבים בחזה

בשבועות האחרונים מאז החלה מלחמת "חרבות ברזל" תחושות הלחץ והחרדה תופסות מקום משמעותי אצל כולנו. במרכז הרפואי הלל יפה מדווחים על עלייה במספר הנשים הפונות לחדרי המיון עם תלונות על כאבים בחזה. אחת מהן היא אתי, ששני בניה גויסו ללחימה בדרום. אתי אובחנה עם "תסמונת הלב השבור"- כשל לב זמני הנגרם כתוצאה מלחץ או מועקה נפשית חמורה. פרופ' אריאל רוגין, מנהל מערך הלב במרכז הרפואי הלל יפה: "זו הפעם הראשונה שרוב המאושפזים ביחידה לטיפול נמרץ לב הן נשים"

קרא עוד »
עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

דרמה בחדרה: בן חיים ביטל את הסמכויות של אדרג'או, המשנה לראש העיר ומחזיק תיק השכונות

במכתב ששלח בן חיים, כתב לאדרג'או: "במהלך המלחמה, בתקופה כל כך קשה לעם ישראל, בחרת לעסוק בפוליטיקה זולה תוך ניסיון לגרוף הון פוליטי על חשבון עובדי עירייה מסורים שפועלים לילות כימים על מנת לתת את כל המענים הנדרשים לציבור בחדרה"

קרא עוד »

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן