איציק “ג’ינג’י” שוורץ, תושב אור עקיבא ותיק, המוכר גם בעקבות היותו אביו של החייל המנוח בן העיר – אושרי שוורץ’ ז”ל, נפטר היום.
הלוויתו התקיימה הערב (16.4) בבית העלמין העירוני באור עקיבא בהשתתפות מאות בני אדם, תושבים, אנשי ציבור ומכרים.
בתו, שני, כתבה היום בצהריים: “חרב עלינו עולמנו! הבן אדם הכי יקר לנו בעולם אבא שלנו ג’ינג’י שוורץ הלך לעולמו. ההלוויה היום ב-17:30 בית העלמין אור עקיבא”.
![](https://i0.wp.com/www.migdalor-news.co.il/wp-content/uploads/2017/06/אושרי-שוורץ-וגינגי-שוורץ-באדיבות-אגף-הספורט.jpg?resize=777%2C545&ssl=1)
אם המשפחה דולי שוורץ סיפרה בעבר כי את בנה אושרי, הביאה לעולם עם בעלה השני – איציק “ג’ינג’י” שוורץ, ידיד הנעורים שהכיר לה את בעלה הראשון (אליאס ברגר ז”ל), ושעמו התחתנה ארבע שנים לאחר סיום מלחמת יום כיפור.
את בעלה הראשון הכירה דולי בזכות איציק. “היה לי את ג’ינג’י שהיה ידיד טוב שלי”, סיפרה על הימים ההם, באמצע שנות ה-60′. “הם למעשה היו חברים טובים מקבוצת מכבי אור עקיבא בכדורגל וג’ינג’י היה זה שהכיר לי אותו. בימי שישי, החבר’ה האלה היו נפגשים בדשא בשכונה ועושים את הישיבות שלהם. ככה, מפעם לפעם היינו מדברים ונקשרנו, זה לא לקח הרבה זמן”.
אושרי נולד ב10.12.1977 באור עקיבא. הוריו קראו לבנם אושרי, כביטוי למשאלה שיסב אושר למשפחה. אושרי התחנך בתנועת הנוער העובד והלומד, הצטיין בספורט וגדל על משחק הכדורגל, אביו, יצחק (ג’ינג’י) שוורץ היה ממקימי קבוצת מכבי המקומית. בנובמבר 1995 התגייס אושרי לצה”ל והתנדב לשרת בגולני. הוא נפל בקרב בלבנון (28.8.1997) כתוצאה משריפה שפרצה במהלך פעילות מבצעית בגזרה המזרחית של אזור הביטחון בדרום לבנון בוואדי סלוקי לאחר קרב עם מחבלי החיזבאללה. בן תשע-עשרה וחצי היה בנפלו.
![](https://i0.wp.com/www.migdalor-news.co.il/wp-content/uploads/2019/04/טורניר-לזכרו-של-אושרי-שוורץ-באור-עקיבא-דוברות-העירייה.jpg?resize=581%2C387&ssl=1)