הלך לעולמו איציק ג’ינג’י שוורץ, תושב אור עקיבא מוכר, אביו של החייל המנוח אושרי שוורץ ז”ל

הלך לעולמו איציק ג’ינג’י שוורץ, תושב אור עקיבא מוכר, אביו של החייל המנוח אושרי שוורץ ז”ל

-

מגדלור-פיד ♋

איציק “ג’ינג’י” שוורץ, תושב אור עקיבא ותיק, המוכר גם בעקבות היותו אביו של החייל המנוח בן העיר – אושרי שוורץ’ ז”ל, נפטר היום.

הלוויתו התקיימה הערב (16.4) בבית העלמין העירוני באור עקיבא בהשתתפות מאות בני אדם, תושבים, אנשי ציבור ומכרים.

בתו, שני, כתבה היום בצהריים: “חרב עלינו עולמנו! הבן אדם הכי יקר לנו בעולם אבא שלנו ג’ינג’י שוורץ הלך לעולמו. ההלוויה היום ב-17:30 בית העלמין אור עקיבא”.

אושרי וג’ינג’י שוורץ ז”ל. צילום באדיבות אגף הספורט אור עקיבא

אם המשפחה דולי שוורץ סיפרה בעבר כי את בנה אושרי, הביאה  לעולם עם בעלה השני – איציק “ג’ינג’י” שוורץ, ידיד הנעורים שהכיר לה את בעלה הראשון (אליאס ברגר ז”ל), ושעמו התחתנה ארבע שנים לאחר סיום מלחמת יום כיפור.

את בעלה הראשון הכירה דולי בזכות איציק. “היה לי את ג’ינג’י שהיה ידיד טוב שלי”, סיפרה על הימים ההם, באמצע שנות ה-60′. “הם למעשה היו חברים טובים מקבוצת מכבי אור עקיבא בכדורגל וג’ינג’י היה זה שהכיר לי אותו. בימי שישי, החבר’ה האלה היו נפגשים בדשא בשכונה ועושים את הישיבות שלהם. ככה, מפעם לפעם היינו מדברים ונקשרנו, זה לא לקח הרבה זמן”.

אושרי נולד ב10.12.1977 באור עקיבא. הוריו קראו לבנם אושרי, כביטוי למשאלה שיסב אושר למשפחה. אושרי התחנך בתנועת הנוער העובד והלומד, הצטיין בספורט וגדל על משחק הכדורגל, אביו, יצחק (ג’ינג’י) שוורץ היה ממקימי קבוצת מכבי המקומית. בנובמבר 1995 התגייס אושרי לצה”ל והתנדב לשרת בגולני. הוא נפל בקרב בלבנון (28.8.1997) כתוצאה משריפה שפרצה במהלך פעילות מבצעית בגזרה המזרחית של אזור הביטחון בדרום לבנון בוואדי סלוקי לאחר קרב עם מחבלי החיזבאללה. בן תשע-עשרה וחצי היה בנפלו.

טורניר לזכרו של אושרי שוורץ ז”ל. צילום: דוברות עיריית אור עקיבא

באגף הספורט באור עקיבא ספדו לג’ינג’י היום. “העיר אור עקיבא ואגף הספורט מרכינים ראש עם לכתו של יצחק (ג’ינג’י) שוורץ ממייסדי מכבי אור עקיבא המיתולוגית.

“במשך השנים עברו רבים וטובים מבני העיר בין ידיו של ג’ינג’י והוא אחראי על דור הזהב של הכדורגל באור עקיבא .הכדורגל זרם בדמו והפך במו ידיו את מכבי לשם דבר .ג’ינג’י היה אהוב בצורה בלתי רגילה בעיר . הכאב בעיר עצום ובלתי נתפס .

“האובדן של אושרי בנו יקירו היה כבד מנשוא ולא הרפה גם שנים ארוכות לאחר הטרגדיה הנוראית ביום השחור ההוא בסלוקי . ג’ינג’י היה הרוח החיה בטורניר שנושא את שמו של אושרי ז”ל ומתקיים מאז האסון הנורא .רבים חבים את הקריירה הכדורגלנית לאיש היקר הצנוע והביישן הזה . דולי היקרה לא נותרו מילים לנחם אותך . את גיבורה אמיתית!”.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא

עוד באור עקיבא

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד באור עקיבא

הצטרפו אלינו


מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן