התיאטרון עובר לגינה: בעקבות הקורונה, בקיסריה ובבנימינה יציגו הצגות לתושבים בחצרות בתים

התיאטרון העברי חבר ליישובים וליוזמות של תושבים, ויציג מהצגותיו בחצרות בתים, במחירי כרטיסים של בין 50-70 ש"ח || בקיסריה יוצגו 3 הצגות ומופע סטנדאפ של ארז שלם במהלך אוגוסט וספטמבר

מגבלות הקורונה ממשיכות, היכלי התרבות סגורים, ומתחמי דרייב אין ראשונים מתחילים לצוץ לצפייה בסרטים ומופעים מתוך הרכב. יוזמה חדשה בקיסריה שתחל בקרוב מציעה צפייה בהצגות תיאטרון מוכרות בחצרות בתים של תושבים.

המיזם של מרכז קיסריה יחד עם בתי התושבים והתיאטרון העברי, יציג לאורך החודשים אוגוסט וספטמבר הצגות תיאטרון, בכל שבוע הצגה אחת בחצר אחרת. ההצגה הראשונה תוצג בסוף החודש, "שוקו וניל", בהשתתפות ארז שלם, ביום שלישי 25.8.20 בשעה 21:00, אצל משפ' שוהם ברח' חבצלת 7 (שכונה 5).

לאור העובדה שמדובר בהצגות חצר, מחירי הכרטיסים יהיו נמוכים יותר מהצגות בהיכלי התרבות ויהיו 50 ש"ח. ב-31.8.20 בשעה 21:00, תוצג "קברט ז'בוטינסקי" אצל משפ' מאיר רח' הדר 70 (שכונה 6) וב-5.09.20 בשעה 21:00, "יהודי טוב" אצל משפ' לביא רח' גל 50 (שכונה 12).

הערב האחרון יתקיים ב-15.9.2020 עם מופע הסטנדאפ של ארז שלם, אצל משפ' מנחם רח' סלעית 10 (שכונה 7), כשהפעם כרטיס יעלה 70 ש"ח. התיאטרון יציג במהלך השבועות הקרובים בחצרות נוספות בבתים, בין היתר בקרית טבעון, בעין איילה ובבית מקימי התיאטרון, פנינה ברט וגדי צדקה בבנימינה.

אגב, משכנו של התיאטרון הוא באזור התעשייה באור עקיבא, שם נמצא מרכז הציוד והפן הלוגיסטי של התיאטרון. הוא הוקם בשנת 2010 על ידי ברט וצדקה כאמור, זוג אמנים יוצרים. מדובר בתיאטרון רפרטוארי אשר הצגותיו מופיעות, בימים שבשגרה, יום-יום בכל רחבי הארץ ופעילים בו עשרות שחקנים בינהם: שלמה בראבא, מירי אלוני, ארז שלם, ישי גולן, יגאל עדיקא, דינה בליי ועוד רבים וטובים.

גדי ופנינה מספרים שהקימו את התיאטרון כי הרגישו שיש צורך בתיאטרון שקרוב ללב הצופים, שהקהל הישראלי יוכל להזדהות עם הדרמה והקומדיה ויחגוג את קיומו דרך כלי התיאטרון.

"אחד מדגלי העשייה של התיאטרון העברי הוא להביא תרבות ראויה לכל פינה בארץ, לכל צופה באשר הוא ולהוסיף-דרך התיאטרון- לבניין התרבות העברית המתהווה. התיאטרון העברי הוא עמותה לטיפוח תרבות עברית ועיקר הרפרטואר שלו בנוי על הצגות מקור, הצגות המפגישות את הקהל הישראלי עם מחזאות רלוונטית לקיום ולחיים ישראל", מציינים צדקה וברט.

אחרי שנים ארוכות: עבודות שדרוג נוספות מבוצעות בימים אלה במקלטים הציבוריים באור עקיבא

בעיר ישנם כיום 23 מקלטים ציבוריים שכאלה כאשר 90% מהם הם דו שימושיים ומתחוזקים באופן קבוע | מאז פרוץ המלחמה: העירייה הקצתה תקציבים מיוחדים למקלטים הציבוריים ונעשה יישור קו עמוק ברובם

קרא עוד »
עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן