שיחות השלום מתחילות בבנימינה: בהתרגשות רבה נפגשו לאחרונה 30 תלמידים מבית ספר אורט בנימינה עם 30 תלמידיJerusalem school ממזרח ירושלים ודיברו על שלום.
בזמן שממשלת ישראל מתקשה לקדם את הידברות עם הפלסטינים תלמידי כיתה י-יב דנו במשך יום שלם כיצד ניתן לגשר על הפערים ולחיות בשלום. “אנחנו לא מאבדים את התקווה לשלום” אמרו.
מנהל בית הספר, אשר מוצני: “אנחנו לא יכולים לאמר לילדים שלנו שאין תקווה. אנו מחויבים לעודד אותם לחשיבה ביקורתית. לחשיבה לשלום. אין פה ימין או שמאל יש פה בני נוער משני עמים שצריכים לדבר. אני רוצה להראות לתלמידים שלנו משהו אחר. לצאת מהתפיסה של אין על מי לדבר ושאין סיכוי וזאת ניתן לעשות רק אחרי שעוברים את מחסום השנאה על ידי היכרות וגישור בין הצדדים.
המפגשים מתבצעים במסגרת הלימודים במגמת דיפלומטיה שמוביל בית הספר עבור תלמידי כיתות י’ – יב’. מדובר בתהליך שנמשך כבר שנתיים שבמהלכו דנים התלמידים בנושאים המהותיים ביותר בסכסוך הישראלי – פלסטיני במטרה לגבש הסכמות. במהלך השנתיים האלו נפגשו התלמידים וערכו סדנאות משותפות, שולחנות דיונים, אך זו הפעם הראשונה שבה בית הספר מארח את התלמידים ליום שבו מגבשים הסכמות.
![](https://i0.wp.com/www.migdalor-news.co.il/wp-content/uploads/2017/06/034-השלום-מתחיל-מאורט-17-4-19.jpg?resize=800%2C552&ssl=1)