אחרי הזעקה: מכשירים את הכלבייה העירונית בחדרה – זה מיקומה החדש

העירייה בתיאום עם משרד החקלאות, יחלו בימים הקרובים עבודות שיפוץ מאסיביות לכלבייה באזור התעשייה, ובקרוב היא תהפוך לבית חם עבור ההולכים על ארבע בעיר

מכשירים את הכלבייה העירונית: עיריית חדרה הודיעה (22.1) כי ממש בימים הקרובים יחלו עובדי אגף שפ"ע של עיריית חדרה בעבודות להכשרת הכלבייה העירונית באזור התעשייה. הנושא העסיק מאוד את ראש העיר בפועל, ניר בן חיים, שחיפש מקום ראוי לבעלי החיים בעיר.

לפני כשבועיים נערך סיור בשטח הכלבייה באזור התעשייה, בהשתתפות ראש העיר, מנכ"לית העירייה זיוה הימברג, מנהל אגף שפ"ע בוריס קוסינובסקי, מנהלת אגף שירות לתושב, כלנית שרון, הווטרינר העירוני, ד"ר יורם ולטר ואלון ברנס מהמחלקה הווטרינרית, במהלכו נבחנה האפשרות להכשיר את הכלבייה העירונית, שלא פעילה למעלה משנתיים.

בכלבייה קיימים 20 תאים מסודרים לבעלי החיים, ולאחר השיפוץ הם יעמדו בתקן של הכלביות, יוצבו שערים חדשים, יוחלפו הגדרות, החצרות ינוקו וגם מבנה הכלבייה וחדרי הטיפולים יעבור שיפוץ מאסיבי. לאחר השיפוץ, שאמור להימשך כחודשיים, הכלבייה תהפוך לבית חם עבור ההולכים על ארבע בחדרה.

כמובן שמשרד החקלאות מעורב בתהליך והכל ייעשה בתיאום ועל פי הנחיות המשרד.
בעירייה בוחנים אפשרות לשלב בכלבייה החדשה-ישנה גם את עמותת "חדרה אוהבת חיות", ופגישה בנושא אמורה להיערך בימים הקרובים בין נציגי העמותה לבין מנכ"לית העירייה.

ראש העיר בפועל, ניר בן חיים: "הקמת כלבייה חדשה תבטיח תנאים ראויים לכלבים שישהו בה ותשפר את רווחת בעלי החיים. בכלבייה יוכלו לקבל תושבי העיר בעלי הכלבים סל שירותים נרחב. יש לנו מחויבות כלפי בעלי החיים ובריאותם, זה נושא חשוב מאוד".

בן חיים ליד מבנה הכלבייה | דוברות העירייה

נזכיר כי בימים האחרונים פרסמנו אודות זעקת המתנדבים של כלביית "חדרה אוהבת חיות", וכי מתגבר החשש והלחץ לגורל כלבי חדרה, זאת לאחר שהכלבייה, הפעילה כמעט 20 שנה בעיר – הודיעה כי היא צפויה להיסגר בקרוב מאוד.
הכלבייה המפורסמת הביאה למאות אימוצים בתקופה זו, כאשר מאז 2005 היא פועלת ממבנה הצמוד לתחנת הרכבת בעיר וכן ליער חדרה השייך לקק"ל.

בימים האחרונים מפרסמים מתנדבי העמותה כי זו הולכת להיסגר, על אף רצון העירייה להכשיר שטח ייעודי חדש לפעילותה. "חדרה אוהבת חיות נסגרת! בחדרה אין מקום להצלת כלבים! 8 כלבים מחפשים בית בדחיפות", כתבה פעילת הכלבייה סוזאן. התושבת אורית כתבה: "כל כך עצוב ומקומם. אחד המקומות החשובים לשימור. אין אף אחד במועצת העיר? בעירייה? שיכול למצא מקום חלופי?"

כאמור, כעת מוציאה עיריית חדרה צפירת הרגעה בנוגע לכלבייה והפעילים יכולים לשאוף עידוד מסוים מההודעה.
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ"ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
1 .
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymous
Anonymous
15/02/2024 00:28

איזה איטם פוליטי חלול
עדין לא דיברתם עם אף גורם במשרד החקלאות
אתם עושיים שיפוץ על דעת עצמכם , לא יתנו לכם אישור
עיריית חלם

"הגזבר פרש, לא היה אגף הנדסה": ראש עיריית אור עקיבא על המשבר העירוני כשקיבל את התפקיד לידיו – ואת השינוי [וידאו]

"העירייה עברה משבר ניהולי שאין לו אח ורע בארץ", מתאר אנקונינה בסרטון חדש כחלק מקמפיין הבחירות שלו, שפורסם השבוע | רון אלקובי, מספר 2 ברשימה: "קורא לחבריי המועמדים לקיים מערכת בחירות נקייה ואחראית"

קרא עוד »

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן