מימונה באור עקיבא וחדרה: מה מתוכנן ומי משנה קונספט?

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מימונה באור עקיבא וחדרה: מה מתוכנן ומי משנה קונספט?

-

מגדלור-פיד ♋

ישראל תחגוג בסוף השבוע את ליל הסדר וחג הפסח הארוך בשלל אירועים – מה שמבשר על תחילתו של חודש האירועים המרכזיים בכל היישובים בישראל. 

מיד לאחר חג הפסח, במוצאי שבת 27.4.19 יחלו חגיגות המימונה המסורתיות. בחדרה, הוחלט השנה לחגוג את האירוע במתכונת חדשה ובקונספט חדש. בשנים הקודמות, החגיגות נערכו ביער חדרה, עם אמנים, מנגלים ולהקה מרוקאית ואילו השנה החגיגות יתמקדו בעיקר בערב החג: בערב המימונה, מוצ”ש, ראש העיר צביקה גנדלמן ופמלייתו ייסעו באוטובוס ממותג – עם מיתוג מיוחד למימונה – ברחבי העיר, ל-6 מוקדים של חגיגות מימונה.  

נתניהו במימונה באור עקיבא || צילום: ארכיון מגדלור ניוז

המוקדים יהיו בבתים פרטיים/בניינים/שכונות שייקבעו ויתואמו מראש. לאוטובוס יוצמדו רמקולים חיצוניים שישמיעו מוזיקה של מימונה תוך כדי נסיעה ברחבי העיר.

“ראש העיר ופמלייתו יגיעו לכל מוקד המוקדים יתפרשו על כל העיר וככה הם “יכסו” את כל העיר”, נמסר היום מהעירייה. “עם האוטובוס והמוזיקה, יירדו מהאוטובוס עם מגשי מתוקים ועוגיות מרוקאיות ויחגגו עם הקהל בכל מוקד כחצי שעה ואז ייסעו למוקד הבא. כל זה יתחיל בשעה 20:00 ויימשך כ 3-4 שעות”. 

באור עקיבא לא מוותרים גם השנה על החגיגות המרכזיות בפארק האיקליפטוס בכניסה לעיר. לצד המנגלים, הלהקות המקומיות של המתנ”ס והלהקות המרוקאיות, תופיע במרכז הערב הזמרת נסרין קדרי. כמו כן יופיע, הזמר פייטן מיכאל פרץ. 

נסרין קדרי. תופיע באור עקיבא

המִימוּנָה הוא חג עממי של יהודים יוצאי צפון-מערב אפריקה, ובעיקר יהדות מרוקו, הנהוג במוצאי שביעי של פסח, באסרו חג (בישראל בכ”ב בניסן ובחוץ לארץ בכ”ג בניסן). מקור המנהג הוא במסורת יהדות מרוקו, אך סימוכין לחגיגת המימונה נמצאו רק החל מהמאה ה-18. מסורת החג חודשה בארץ ב-1965. חגיגת המימונה כוללת פתיחת שולחן ועליו מיטב מטעמים, ומיני מתיקה. המסובים נוהגים ללבוש בגדים מסורתיים מפוארים לרוב ירוקים עם ניטים הזהים למלבושי המימונה של יהודי מרוקו, כגון גלימות מוזהבות רקומות ותרבושים צבעוניים, והוא כולל שירים, ברכות וריקודים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
מכבי

אולי יעניין אותך


מכבי
דילוג לתוכן