מבית

מבית

נס גדול היה שם: פעוט חולץ לאחר שהיה לכוד בסורגים של חלון בקומה ה-5 [וידאו]

לוחמי האש הגיעו במהירות לתינוק הלכוד, וראו כי הילד הצליח להוציא את כל הגוף שלו מבין הסורגים ולמרבה המזל רק העובדה שהראש של התינוק לא עבר בין הסורגים הוא לא נפל מהקומה החמישית.
מתנדבי מד”א ‘צוות הצלה’ הוזעקו לבית בקומה חמישית בשכונת רוממה בירושלים בעקבות דיווח על פעוט כבן שנה שנמצא לכוד בסורגים.
לוחמי האש הגיעו במהירות לתינוק הלכוד, וראו כי הילד הצליח להוציא את כל הגוף שלו מבין הסורגים ולמרבה המזל רק העובדה שהראש של התינוק לא עבר בין הסורגים הוא לא נפל מהקומה החמישית.
צילום: איחוד הצלה
לוחמי האש ביצעו מיד חילוץ מהיר של התינוק באמצעות כלי חילוץ ייעודי וכירורגי לחילוץ מסורגים, כלי הידראולי הפועל בצורה שקטה ובטוחה לתינוק. כל זמן החילוץ, איבטחו לוחמי האש את התינוק והרגיעו את הפעוט, לאחר שהוציאו את ראשו מבין הסורגים הרימו את התינוק מבעד למרפסת אל תוך הבית והעבירו אותו להמשך טיפול רפואי ובדיקות של מד”א.
רס”ר אסף צור מפקד הצוות שחילץ את התינוק: “דווח לנו על ילד קטן הלכוד בסורגי מתכת כשגופו תלוי ושמוט אל מחוץ למרפסת. הגענו תוך 2 דקות למקום, וראינו את הילד כשהוא תלוי בין שמים לארץ, ולמזלו רק העובדה שראשו נלכד בין הסורגים, מנעה את נפילתו מהקומה החמישית”.
“ביצענו מיד חילוץ זהיר ומאובטח של התינוק הקטן מתוך הסורגים באמצעות כלי ייעודי לכך, ולאחר שהוצאנו אותו, העברנו את הילד בזהירות אל אנשי הרפואה במקום”.
מוטי רייכמאן מתנדב ‘צוות הצלה’ מוסיף: “כשהגעתי למקום, נמצא פעוט כשהוא לכוד בסורגים שבביתו שבקומה 5. כל גופו של הפעוט היה מחוץ לסורגים וכמעט שצנח מטה. צוותי כב”ה פעלו בזהירות הנדרשת לחילוצו כשבכל רגעי הדרמה שנדמו כנצח היינו ערוכים למנוע את פציעתו. לאחר זמן קצר ואודות למיומנות הצוותים, הפעוט חולץ ללא פגע, נבדק רפואית והועבר לזרועות אמו שהודתה נרגשות לכלל הצוותים באירוע”.
בארגון צוות הצלה שבים ומזכירים להורים לעשות הכל כדי למנוע תאונות בית ולהקפיד על תקינות הסורגים בבית ובכך לשמור על חיי הילדים היקרים מכל. צילום וידאו: כבאות ירושלים


דילוג לתוכן