"הזמן עוד ירפא את כל שברי הלב": האזינו ל"בוא הביתה", סינגל חדש לליעד אלון מפרדס חנה-כרכור

אלון מספרת: "תפסתי את הגיטרה, שבועיים וחצי לתוך המלחמה, ערב תאריך פטירתה של רחל אמנו, והתחלתי לכתוב. למחרת השיר היה מוכן, התקשרתי למתן המפיק שלי וביקשתי לבוא עכשיו. זה צו השעה הסברתי. הוא הסכים"

"אתה תחזור אתה הרי גיבור / תשמור על עצמך ובוא הביתה / אתה תחזור ואלוהים ישמור / הזמן עוד ירפא את כל שברי הלב": הזמרת והיוצרת ליעד אלון מפרדס חנה-כרכור הוציאה השבוע שיר חדש, "בוא הביתה", בתפילה להשבת כל החטופים בשלום לישראל. 

"מאז אותה שבת שחורה- לא הצלחתי לדבר, בטח לא לשיר", מספרת אלון. "הכאב הזה עצום ולבי עם החטופים, עם הנרצחים ועם משפחותיהם של כל אלו. התחושה היא כאילו נחתכות ממני פיסות מהלב עם כל ידיעה חדשה וכואבת. לקח לי זמן לחזור לשיר ולהבין שיש במוזיקה כח מרפא, אבל לא ביקשתי זאת לעצמי, רציתי לחזק אחרים.

"יצא כך שתפסתי את הגיטרה, שבועיים וחצי לתוך המלחמה, ערב תאריך פטירתה של רחל אמנו, והתחלתי לכתוב. למחרת השיר היה מוכן, התקשרתי למתן המפיק שלי וביקשתי לבוא עכשיו. זה צו השעה הסברתי. הוא הסכים. רחל אמנו, הידועה כאם הבנים, כזו המובטח לה שישובו לגבולם, התערבבה לי לתוך מילות הנחמה והחיזוק שביקשתי להביא לעמנו היקר, לכל המייחלים והמצפים שיקיריהם יחזרו במהרה שלמים ובריאים. כל שנותר לי לאחל זה, שכמילות השיר, נתאחד, נתחזק יחד כעם, עבור אלו שצריכים אותנו עכשיו, ושנשמע רק בשורות טובות. אמן".

האזינו ל"בוא הביתה" (מתוך עמוד היוטיוב של ליעד אלון) >> 

המילים והלחן של השיר החדש הם של אלון בעצמה, על העיבוד וההפקה מוזיקלית אמון מתן זגורי. אלון היא זמרת יוצרת, בת להורים מוזיקאים, אמה פסנתרנית קלאסית ואביה מוזיקאי. מגיל 13 החלה לכתוב ולהלחין על גיטרה ובהמשך גם על פסנתר.

יצירותיה מבטאות רגש וכנות בגובה העיניים, מתוך חיבור לנשמה יחד עם הסתכלות מיוחדת על המציאות ומורכבותה. כל אלו מאפשרים למאזין להתחבר לתוכן ולחוש הזדהות עמו. בימים אלו עובדת ליעד יחד עם זגורי, הגיטריסט של שולי רנד, על אלבום בכורה שעתיד לצאת וכן ממשיכה להופיע ולפגוש את הקהל מקרוב.

מיד אחרי החגים ליעד היתה אמורה לשחרר שיר חדש (סינגל שלישי) ואז כידוע הכל השתנה. השיר ההוא יחכה לרגע הנכון לו וכעת ליעד מבקשת להעביר דרך השיר הנוכחי מסר מאחד ומחזק.

עקוב
Notify of
guest
1 .
Inline Feedbacks
View all comments
מיכל
מיכל
26/11/2023 08:52

וואו מדהימה, הלוואי שיחזרו כולם הביתה בשלום

ההצפות בחדרה: זה הצעד הדחוף של ראש העירייה בן חיים

ראש העיר בפועל, ניר בן חיים, שלח מכתבים לשרה להגנת הסביבה ולמנכ"ל רשות הניקוז והנחלים בעקבות אירוע הגשם החריג בסוף השבוע | המטרה העיקרית של התוכנית היא טיפול במעלה נחל חדרה על ידי הקמת מאגרי ויסות | העבודות לשדרוג גשר צה"ל אמורות להתחיל בקרוב

קרא עוד »
דילוג לתוכן