לראשונה: בחדרה רוצים להיות שותפים בהתחדשות עירונית של שכונת ברנדייס

התוכנית במתחם שיכון עובדים בשכונת ברנדייס מקדמת מגורים, מסחר ותעסוקה, ותביא לשיפור במרחב הציבורי ובאיכות החיים של התושבים
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

לראשונה: בחדרה רוצים להיות שותפים בהתחדשות עירונית של שכונת ברנדייס

התוכנית במתחם שיכון עובדים בשכונת ברנדייס מקדמת מגורים, מסחר ותעסוקה, ותביא לשיפור במרחב הציבורי ובאיכות החיים של התושבים

מגדלור-פיד ♋

מועצת העיר חדרה מייעדת את התוכנית להתחדשות עירונית במתחם שיכון עובדים בשכונת ברנדס, למסלול רשויות המתוקצב על-ידי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, אשר גם תלווה את התכנון לכל אורכו. כך הודיעה העירייה השבוע.

התוכנית עברה לאחרונה מיון ראשוני ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית ונמצאה מתאימה למעבר לשלב המיון השני שבו נדרשה החלטת מועצת העיר, שכאמור אישרה את ייעוד התוכנית למסלול רשויות.

מסלול רשויות הוא המסלול שבמסגרתו יכולות רשויות מקומיות להגיש תוכנית להתחדשות עירונית ובקשה להשתתפות במימון מהרשות הממשלתית להתחדשות עירונית אשר תקדם יחד עם הרשות המקומית באופן צמוד את התוכנית, כולל תכנון, צוות יועצים, אדריכל, מהנדסי תנועה, יועצי נוף, יועצי מים וביוב וכדומה, וכן תהליך לשיתוף ציבור.

עוד כתבות במגדלור ניוז >>

התוכנית להתחדשות עירונית בשכונת ברנדייס, אותה מובילים אגף ההנדסה של העירייה והמינהלת להתחדשות עירונית חדרה, נמצאת בגבול הדרום מערבי של העיר ומהווה שער כניסה. גבולות התוכנית הם הרחובות יצחק בן-צבי, פיינברג, ספיר, אשכול לוי, ובחלקה גם כביש 4.

       

התוכנית נועדה לאפשר התחדשות של המתחם המאכלס מאות משפחות, ופיתוח מוסדות ציבור בהיקף משמעותי אשר יסייע לעיר לתת מענה נדרש לאוכלוסייה. התוכנית תאפשר פיתוח של מסחר שכונתי ותעסוקה, יחד עם בנייה משולבת מרקמית וגבוהה עם חזית מסחרית, ותיצור עירוב שימושים שיאפשר תעסוקה בסמוך למקום המגורים. התוכנית מציעה לייצר שטחים ציבוריים פתוחים בהיקף ניכר מתוך ראייה אורבנית רחבה.

בנוסף תאפשר התוכנית פיתוח של רחוב בן-צבי והתאמתו כציר מוטה תחבורה ציבורית, ומתן מענה לפיתוח שבילי אופניים, מדרכות ועוד.

במסגרת התוכנית יתוכנן חיבור לכביש ארצי 4 ומשם חיבור לכביש 9 המוביל לכבישי האורך הארציים 2 ו-4, חיבורים אשר ישרתו אזורים נרחבים בעיר ויקטינו עומסים תחבורתיים.

במועצת העיר הסבירו כי שיפור המרחב הציבורי יביא לשיפור באיכות החיים במתחם, ויהפכו לחלק ממרכז העיר.

לכל העדכוניםחדשות חדרה
ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן