| יוצאים לטייל | אגמון מוסיף המון

 | יוצאים לטייל | אגמון מוסיף המון

-

מגדלור-פיד ♋


    

לפני כמחצית השנה טיילתי במקום לראשונה. הן עוד נקראו בריכות הדגים של עין החורש. חקלאים על טרקטורים עמוסים בפירות הדר היו חוצים עם גלגלים רטובים את נחל אלכסנדר. היום זה כבר “אגמון חפר”. פנינת טבע הרמונית של שלוות ציפורים, קרקורי צפרדעים ושפריריות שמטיילות בין קצוות עשבים.

זהו האגם הכי קסום, כנראה, אחרי אגמון החולה. הפארק החדש מתפרש על פני 350 דונם ורובו מכוסה באגם גדול, שנפחו כ-300 אלף קוב אשר שימש בעבר את בריכות הדגים של הקיבוץ. העומקים של המים באגם משתנים והם נועדו להתאים לצרכים של מגוון עופות. לאורך הפארק תמצאו גם דקים מעץ, נקודות תצפית מוסתרות, שבילי הליכה ועצים חדשים שניטעו סביב האגם. בהמשך מתוכננת הקמת גשר כניסה חדש וסלילת דרך נגישה לאנשים מוגבלי תנועה.

הכניסה למקום היפהפה הזה שכל כך קרוב לבתים שלכם היא ללא תשלום ותוכלו לפגוש בו מיני יצורים ובעלי חיים, שעליהם תוכלו לקרוא בשלטים המושקעים. צמחייה ייחודית למקום תלווה אתכם למראה של איים קטנים עם מסתורי קינון, ותאפשר להתהלך בשבילי הליכה נוחים במיוחד המנוקדים בפרחים, לצידם שדות ומטעי עמק חפר המוריקים. גולת הכותרת היא השביל הצף: מעין דקי עץ החוצים את האגמון ובסופם, כמו בכל סוף שבילי ההליכה, שישה מסתורים מושקעים לצפייה בציפורים הממוקמים בגבהים שונים ועל מדרגות, כך שלילדים יהיה נוח לצפות.

מדובר בפארק צפרות שעוד יפרח כאן – ולו שותפים בנוסף לקק”ל ו-קק”ל קנדה, גם המועצה האזורית עמק חפר, רשות ניקוז ונחלים שרון, רשות מקרקעי ישראל, קיבוץ עין החורש והמשרד להגנת הסביבה. טיול נהדר לשבועות ונפלא להמשך הקיץ.

בווייז: אגמון חפר

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן