חתול תעלול: עובדי עיריית חדרה חילצו חתול מבור; בזכרון יעקב החל מבצע עיקור

מאת: מערכת מגדלור ניוז, 16.06.2019, 14:48

תושבת העיר שמעה יללות חתול מבור ביוב והזעיקה את אנשי אגף ההנדסה שחילצו אותו. לבסוף, התושבת גם אימצה את הגור • בזכרון יעקב מתחיל מבצע יישובי לעיקור וסירוס חתולי רחוב

החתול שחולץ מהבור בחדרה || צילום: דוברות העירייה

הכל בשביל חתול קטן: אביגדור סעדה וירון דהן, עובדי עירייה ממחלקת אחזקת כבישים בעיריית חדרה, הוזעקו לחלץ גור חתולים שנפל לתעלת ניקוז מי גשמים. תושבת העיר שיצאה לטייל עם בנה שמעה את יללות החתול ויצרה קשר עם המוקד העירוני שהזעיק את אביגדור וירון שיצאו למקום. 

“המתנתי להם והם הגיעו אחרי 25 דקות, ועשו את כל המאמצים בכדי לפתוח את הפיר שהיה מאוד עקשן ולא רצה להיפתח”,  משחזרת תמר ומוסיפה:” הם ניסו מספר כלים ולבסוף הוציאו מקדחה ענקית והתחילו לקדוח את המקום סביב הפיר בכדי שהוא ייפתח”.

  • קראו גם >>

תמר הוסיפה ואמרה כי “כל זה נעשה כאשר אנחנו עומדים באמצע הכביש ותנועת המכוניות לא הפריעה להם לעשות את העבודה, למרות שזה באמת היה מסוכן. הם עשו הכל בכדי להציל את החתלתול. בסוף, הפיר נפתח והוצאנו את הקטנצ’יק. הוא היה כל כך מפוחד ומבוהל שהוא רעד עוד חצי שעה לאחר מכן”.

לסיפור גם סוף עוד יותר טוב: תמר החליטה לאמץ את החתלתול ובקשה להודות לאבגדור וירון.


בזכרון יעקב, החל היום מבצע עיקור וסירוס חתולי רחוב שגם יחוסנו ויוחזרו למקום ממנו נאספו. במועצה מבקשים מתושבי המושבה כי חתולים מעוקרים שאינם מסומנים בסימון קטימה של האוזן יש לשמור בתוך הבית כדי למנוע טעויות. 

“עיקורים וסירוסים מונעים המלטה של עוד גורים לחיים ברחוב ועוזרים לשמור על אוכלוסייה קבועה ובריאה יותר של חתולים”, נמסר מהמועצה. את מיקומי הרחובות מהם יאספו החתולים – ניתן למצוא בעמוד הפייסבוק של המועצה.