Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock

לאחר חודשים של אימה: שוטרי משמר הגבול לכדו כנופיית גנבי רכב לאחר ניסיון גניבה נוסף ממושב אביאל

לאחר חודשים של אימה: שוטרי משמר הגבול לכדו כנופיית גנבי רכב לאחר ניסיון גניבה נוסף ממושב אביאל

במשמר הגבול ובמחוז צפון של משטרת ישראל הביאו להגשת כתבי אישום נגד 5 נאשמים, ישראלי ו- 4 פלסטינים, שוהים בלתי חוקיים בגין גניבת 22 כלי רכב ורכוש בשווי מוערך בלמעלה מ- 300,000 ש”ח והעברתם לשטחי הרשות הפלסטינית. בין היתר, בוצעו הגניבות בחדרה, בנימינה והאיזור.

מדובר בחקירה שנפתחה ביחידה המרכזית של משמר הגבול בצפון ובמחוז צפון של משטרת ישראל בעקבות מספר אירועים של גניבות רכבים בצפון השרון וצפון הארץ. כבר בשלב מוקדם של החקירה עלה שמדובר בשיטה ובכנופיה שפעלה באופן קבוע ומקצועי.

כוחות המשטרה שהתחקו אחר חברי הכנופיה נערכו בתאריך 08.04.19 לגניבה נוספת שתכננו הנאשמים, הפעם במושב אביאל. לאחר גניבת הרכב מאביאל על ידי 4 מהנאשמים ובמהלך נסיעתם לכיוון מעבר ריחן, שם על פי התכנון יעבירו את הרכב לשטחי הרשות הפלסטינית, נערכו השוטרים לביצוע מעצרם בסמוך לבסיס רגבים. הנאשמים שהבחינו בכוחות הגדולים, עלו עם הרכב הגנוב על הדוקרנים שהניחו השוטרים והחלו להימלט רגלית ולאחר מרדף קצר הביאו השוטרים למעצרם של שני נאשמים שנמלטו מהרכב, פלסטינים, שוהים בלתי חוקיים.

מהאישומים עולה בין היתר שבין התאריכים 26-27.02.19 פרצו 3 מהנאשמים לרכב מסוג מיצובישי בעיר חיפה, גנבו ממנו ציוד קמפינג וציוד לחילוץ רכבים ולאחר שהצליחו להניע את הרכב נסעו איתו לכיוון מעבר ריחן כשלפניהם נסע נאשם נוסף ברכב ששימש אותו כשכל תפקידו לוודא שבדרך אין כוחות משטרה מחשש שיעצרו.

צילום: דוברות המשטרה מג”ב

באישום נוסף מפורט מקרה בין התאריכים 26-27.03.19 בו הגיעו 4 מהנאשמים לנצרת עלית, שם גנבו רכב מסוג קיה איתו נסעו בעיר. כתב האישום מפרט שבמהלך נסיעתם הבחינו החשודים ברכב מסוג פולקסווגן אותו ניסו לגנוב תוך פירוק חלק מחלקי המנוע ושבירת חלון אך במהלך הניסיון עזבו את המקום ללא הרכב לאחר ששכן ירד לחניה וחלף במקום.

הנאשמים שלא התייאשו נסעו לרחוב אחר בעיר שם הבחינו ברכב מסוג איסוזו אותו ניסו לפרוץ אך הבעלים שהבחין בכך הצליח להבריח אותם מהמקום.

החשודים שפעמים נכשלו נסעו עם רכב הקיה אותו הצליחו לגנוב לכיוון מעבר ריחן כשרכב נוסף שבו נהג אחד הנאשמים נוסע לפניהם בכדי להתריע על נוכחות משטרתית. בפעילותם הצליחו הנאשמים להעביר את רכב הקיה לשטחים.

מכתב האישום עולים אישומים חמורים וביניהם גניבת רכבים, נהיגה שלא כדין, שהייה בלתי חוקית, החזקת כלי פריצה, גניבה מרכבים ועוד.

22 אישומים נגד חמישה מחברי הכנופיה

לאחר גיבוש התשתית הראייתית נגד כל הנאשמים נעצר נאשם נוסף בברטעה הפלסטינית ושני נאשמים נוספים בחיפה, ישראלי ופלסטיני השוהה בישראל שלא כחוק.

בכתב האישום שהוגש על ידי מחלקת התביעות של משטרת ישראל במהלך חול המועד של פסח בבית משפט השלום בחדרה עולים 22 אישומים שונים נגד 5 חברי הכנופיה.

עוד עולה מכתב האישום שהכנופיה פעלה במשך חודשים רבים, לפחות מחודש דצמבר 2018 ועד מעצרה בחודש אפריל 2019.

במהלך החקירה פעלו במשטרה תוך הפעלת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים שהביאו בסיומה של החקירה הסמויה למעצרם של החשודים. מהחקירה עלה שהכנופיה הייתה מבצעת את גניבת הרכב תוך שימוש ברכב נוסף שהיה נוסע ראשון ומתריע על נוכחות משטרתית. הרכב הנוסף לרוב היה בעל לוחיות רישוי גנובות שלא היו תואמות לסוג הרכב וזאת בכדי לטשטש את עקבותיהם.

במשטרת ישראל מדגישים שבשנה החולפת (2018) “חלה ירידה משמעותית בשיעור גניבות הרכב בישראל- ירידה של 13.2% אל מול שנת 2017. מדובר בכמות הנמוכה ביותר שנרשמה מזה שנים רבות. מנגד נעצרו ע״י המשטרה 1,392 חשודים בגניבות רכבים וכן חלה עלייה של כ-2.4% בכתבי האישום שהוגשו ע״י המשטרה (972 כתבי אישום בשנת 2018).

“במשטרה ימשיכו באכיפה הנחושה והממוקדת תוך מניעה וטיפול בביקוש ולא רק בהיצע. כך משטרת ישראל הצליחה להוריד את כמות עבירות הרכוש בישראל לשפל חסר תקדים מזה שנים”.

קצין החקירות של מג”ב, שניהל את החקירה, הוסיף:  “מדובר הייתה בשיטה של ממש שבה היו הנאשמים או חלקם מאתרים רכבים המיועדים לגניבה, על פי הביקוש שמיקד אותם לסוגי רכב מסויימים, גונבים אותם על ידי שימוש בכלי פריצה ומחשבי רכב ומעבירים אותם לשטחים. הכנופיה הייתה מאוד מאוד זהירה בשטח. בכל גניבה היה רכב שבו נהג אחד הנאשמים שנסע לפני הרכב הגנוב בכדי לאתר ולדווח על נוכחות משטרתית בכביש, רכב שלרוב לוחיות הרישוי שלו היו גנובות ולא תואמות את סוג הרכב”.

מה אתם חושבים?

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ”ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן