Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

“האחריות לעתיד טוב יותר היא בידינו”

“האחריות לעתיד טוב יותר היא בידינו”

מזה שנים יוצאת משלחת נוער מד”א לפולין לקראת יום השואה. גם השנה, יצאה המשלחת לסיור על אדמת פולין וייצגה בכבוד את ארגון מגן דוד אדום ואת בני הנוער בישראל. יחד עם בני נוער נוספים מרחבי הארץ, עברו חברי המשלחת שבוע משמעותי וחשוב במהלכו התרגשו, התעצבו, שמעו על סיפורי גבורה שונים מניצולי שואה וחסידי-אומות-עולם שליוו אותם ולמדו רבות על עברו של העם היהודי וחוסנו במהלך מלחמת העולם השנייה.

במהלך המסע ביקרו חברי המשלחת של נוער מד”א במחנות הריכוז וההשמדה שבקרקוב, באושוויץ – בירקנאו, בקטוביץ, בפלאשוב, בקילצה,  במיידנק ובוורשה. כמו כן, מתנדבי נוער מד”א ערכו ביקורים גם במקומות היסטוריים נוספים בפולין, ביניהם אנדרטת רפפורט, אנדרטת הלב השבור, בית הכנסת בטיקוצ’ין, בית הכנסת הגדול בנוז’יק ועוד.

משלחת נוער מד”א לפולין || צילום: דוברות מד”א

המסע לפולין הוא חוויה מטלטלת לכל אדם אשר מגיע למקומות האלו, ובוודאי למתנדבי מד”א שעוסקים בהצלת חיים כחלק מפעולות היומיום שלהם.

שרה גורן-אבוטבול (17), מתנדבת נוער מד”א מזיכרון יעקב כתבה אשר חוותה: “אנו עומדים היום על אדמת פולין. על אדמה זו עונו, שועבדו ונרצחו ללא סיבה הגיונית או אנושית מיליוני בני אדם, מתוכם 3 מיליון יהודים. גברים, נשים וילדים הובלו חסרי אונים וחסרי כל ישע אל נשימתם האחרונה על ידי המרצחים הנוראיים. חשוב שנזכור שאנו דור ההמשך ומתפקידנו וחובתנו לזכור את ששת מיליון הנרצחים בשואה, לפעול למען עמנו, לשים בראש ובראשונה את ערך החיים ולקדש אותו, האחריות לעתיד טוב יותר היא בידינו. כאשר אנו עומדים על אדמה זו, הרוויה בדם יהודי, במדי מגן דוד אדום, המסמלים הגנה, חיים והצלה – זה הניצחון – עם ישראל חי”.

נורה קידר (18), מתנדבת נוער מד”א מנתניה סיפרה גם היא על חוויותיה מהמסע לפולין: “אם היו שואלים אותי לפני המסע האם כדאי להוציא בני נוער למסע לפולין, לא בטוח שהייתה לי תשובה. היום, אחרי שבוע של חוסר שינה, ביקורים בעיירות בהן הושמדו כל היהודים, בגטאות, מחנות השמדה ומחנות עבודה, אני יכולה להגיד בוודאות שהמסע היה חשוב. עברתי מסע רווי בדמעות רבות, עצב, אובדן, חוסר יכולת לקלוט את ממדי הזוועה האמיתיים”.

דורון מרקוביץ, אחראי מתנדבי הנוער של מד”א בתחנת אשדוד אשר ליווה את בני הנוער במסעם לפולין: “אחרי שראיתי רק מן המעט ממה שהעם שלנו עבר בשואה, אין לי ספק כי שבתי עם פרספקטיבה שונה. אני חושב רק על פרט קטן, על האנשים שנשלחו למחנות העבודה בקור העז ובשלג שהם בלי בגדים וכשאני עמד כאן היום לבוש בבגדים חמים ומעיל ועדיין קר לי מאוד, ניצולי השואה הם פשוט גיבורים. אין לי ספק היום שכשאגיע לטפל בניצולי שואה הרגישות שלי תגבר”.

מנכ”ל מד”א, אלי בין מספר כי “אין כיום דבר, לא בפולין ולא בשום מקום אחר, שיוכל להמחיש או לפתח את דמיון האדם על הזוועות הנוראיות שהתרחשו באמת בימי השואה. למרות זאת משלחות מד”א, הבוגרים והנוער יוצאים בכל שנה לספוג את המעט שבמעט ולפחות להגיע מצוידים בדגלי ארץ ישראל אל אדמת פולין ואל המקומות בהם נספו מיליוני יהודים בשואה. ואין ספק כי מדובר בחינוך ראוי והכרחי לדורות של נוער ישראלי, שעליהם לזכור ולא לשכוח. מד”א, כארגון שמציל חיים ומהווה את הארגון ההומניטארי המשמעותי ביותר בישראל, מציב לעצמו למטרה ללמד את בני הנוער שאסור לעמוד שותקים אל מול זוועות המתרחשות סביבנו”. 

מה אתם חושבים?

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ”ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-

די.ג’יי, פעילויות לכל המשפחה וסדנאות שעושות טוב לטבע: זה מה שצפוי בפסטיבל במעיין צבי ליד זכרון יעקב

פסטיבל קיימות וא.נשים חוזר בפעם השניה! אזור התעשייה המתחדש מעיין צבי יארח פסטיבל שמח לכל המשפחה ברוח הקיימות והקהילה. סדנאות מיחזור, קיימות ויצירה בחומרים אקלוגים ומתכלים, סיורי אמנות ומייקרים, דוכנים

קרא עוד »

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן