![](https://i0.wp.com/www.migdalor-news.co.il/wp-content/uploads/2018/07/קניות.jpg?resize=800%2C633&ssl=1)
ניצחון לשומרי השבת בחדרה, הפסד לחילונים: ביום רביעי השבוע התקיימה ישיבת מועצה סוערת, בנושא חוק השבת, בה ניסה ראש העיר גנדלמן להעביר את חוק השבת במטרה לפתוח את כלל העסקים במתחמים בפאתי העיר. בסיומה של הישיבה נרשם רוב לחברי המועצה הדתיים והמסורתיים בחדרה, שהחליטו לא לתמוך בהצעתו של גנדלמן.
• קראו גם >> בדיקת “מגדלור ניוז”: כמה זמן אתם מבלים בקניונים ובמתחמי הקניות באזור?
בחודשים האחרונים, עבד גנדלמן על מתווה חדש לחוק השבת. ראש העיר הבהיר כי הצעתו באה להשלים את חוק העזר לפתיחת בתי עסק בימי מנוחה, המתיר פתיחת בתי עינוגים ומסעדות בפאתי העיר, אותו חוקק בשנת 2014. ההצעה לסדר הנוכחית התייחסה גם לפתיחת בתי עסק מסוג חנויות, קיוסקים וסופרמרקטים בימי המנוחה.
![](https://i0.wp.com/www.migdalor-news.co.il/wp-content/uploads/2017/07/043-ישיבת-מועצת-העיר-חדרה-מאי-19-צילום-מסך.jpg?resize=402%2C224&ssl=1)