ניצחון לדתיים בחדרה: מועצת העיר לא אישרה פתיחת עסקים נוספים בשבת בעיר

ניצחון לדתיים בחדרה: מועצת העיר לא אישרה פתיחת עסקים נוספים בשבת בעיר

-

מגדלור-פיד ♋

ניצחון לשומרי השבת בחדרה, הפסד לחילונים: ביום רביעי השבוע התקיימה ישיבת מועצה סוערת, בנושא חוק השבת, בה ניסה ראש העיר גנדלמן להעביר את חוק השבת במטרה לפתוח את כלל העסקים במתחמים בפאתי העיר. בסיומה של הישיבה נרשם רוב לחברי המועצה הדתיים והמסורתיים בחדרה, שהחליטו לא לתמוך בהצעתו של גנדלמן.

• קראו גם >> בדיקת “מגדלור ניוז”: כמה זמן אתם מבלים בקניונים ובמתחמי הקניות באזור?

בחודשים האחרונים, עבד גנדלמן על מתווה חדש לחוק השבת. ראש העיר הבהיר כי הצעתו באה להשלים את חוק העזר לפתיחת בתי עסק בימי מנוחה, המתיר פתיחת בתי עינוגים ומסעדות בפאתי העיר, אותו חוקק בשנת 2014. ההצעה לסדר הנוכחית התייחסה גם לפתיחת בתי עסק מסוג חנויות, קיוסקים וסופרמרקטים בימי המנוחה.

ישיבת מועצה בחדרה. צילום מסך

על-פי חוק העזר לחדרה (פתיחת בתי עסק וסגירתם), התשע”ד -2014, חל איסור על פתיחת בתי עסק, קיוסקים וסופרמרקטים בימי מנוחה. זאת כאשר מרכזי ספורט, בתי עינוגים (קולנוע), ובתי אוכל, רשאים לפתוח מתחילת יום המנוחה עד השעה 24:00 והחל בשעה 10:00 למחרת.

סעיף 9 לחוק העזר קובע כי ראש העיר רשאי להתיר פתיחת בתי עסק נוספים, קיוסקים וסופרמרקטים, באישור מועצת העיר ובכפוף לתנאים הנוגעים לאופן ושעות פתיחתם, תוך התחשבות בהשפעה הסביבתית ובצורך בפיתוח אזורי הפנאי.

ראש העיר התכוון להפעיל את הסמכות הנתונה לו, ולהתיר בכפוף לאישור המועצה, את פתיחתם של עסקים נוספים בפאתי העיר: רצועת החוף, פארק נחל חדרה, אנרג’י פארק, כביש מס’ 4, מתחם מיקס, יער חדרה, אזורי תעשייה, מתחם קאנטרי קלאב והפארק המטרופוליני. שעות הפתיחה יהיו בהתאם לחוק הקיים ביחס לעסקים שפתיחתם מותרת בשבת, אלא אם ייתן ראש העיר היתר מיוחד לפתוח את העסקים עד לשעה מאוחרת יותר מהנקוב לעיל.

ברחוב הדתי והמסורתי בחדרה, זעמו על ההחלטה להעביר את החוק. יו”ר ש”ס בועז ביטון אמר: “נמאס מהמחלוקת, נמאס ממלחמת האחים, היום חדרה אמרה כן ליהדות, היום חדרה אמרה, כן למסורת, היום חדרה הוכיחה שלמרות הכל היא עיר עם אוריינטציה מסורתית שחשוב לה לשמור על כבודה של השבת”.

אלה חברי מועצת העיר שהצביעו נגד החוק החדש: בועז ביטון, משה אלמליח, שלמה בוזגלו, חדוה יחזקאלי, צ’יקו ואונקין, טספאי אדריג’או, בנצי נורדמן, ניר בן חיים, מלכיאל אלבז, גבריאל סרוסי ונתן לבייב.

קודם לישיבת המועצה התקיימה הפגנת תמיכה בהשתתפות מאות תושבים, שבאו לחזק את חברי המועצה הדתיים והמסורתיים שהתנגדו לחוק.

לכל העדכוניםחדשות חדרה

עוד בחדרה

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד ניוז >>

עוד בחדרה

הצטרפו אלינו


ארכיון כתבות
דילוג לתוכן