לימי הסגר: המיזם/משחק ‘יחד נטפס גבוה’ משלב פעילות גופנית ותורם לחוסן של ילדינו

לימי הסגר: המיזם/משחק ״יחד נטפס גבוה״ פותח על ידי ד״ר עינת ינוביץ׳, מומחית בהתפתחות ולמידה מוטורית וראש המגמה לגיל הרך במכללה האקדמית בווינגייט
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

לימי הסגר: המיזם/משחק ‘יחד נטפס גבוה’ משלב פעילות גופנית ותורם לחוסן של ילדינו

לימי הסגר: המיזם/משחק ״יחד נטפס גבוה״ פותח על ידי ד״ר עינת ינוביץ׳, מומחית בהתפתחות ולמידה מוטורית וראש המגמה לגיל הרך במכללה האקדמית בווינגייט

מגדלור-פיד ♋

פעילות גופנית היא אחד הכלים הטבעיים והנפלאים לחיזוק החוסן הפיזי והרגשי של ילדנו. מחקרים רבים מהשנים האחרונות מצביעים על כך שמרבית הילדים כיום אינם עוסקים בפעילות גופנית מספקת החיונית להתפתחותם הפיזית, הקוגניטיבית והנוירולוגית. כמו כן, נמצא מתאם גבוה בין יכולת שיווי משקל לבין הצלחה בקריאה וכתיבה (בבית הספר). אז תראו לי אתם את ההורים והמטפלים שלא ישקיעו במשחק מהנה המאפשר לילדם להיות ה”נינג’ה” הבא של ישראל בכל תחומי החיים.

האהבה של עינת ינוביץ מפרדס חנה-כרכור לספורט החלה כשהייתה ילדה. “רוב שעות היום הייתי יותר על הידיים מאשר על הרגליים. בגיל 8 הוכתרתי בפעם הראשונה לאלופת ישראל בהתעמלות מכשירים. מאז ועד היום פעילות גופנית וספורט הם חלק בלתי נפרד ממני. כיום אני ד”ר לחינוך, מומחית בלמידה מוטורית ומדידה והערכה. ב- 27 השנים האחרונות אני מרצה במכללה האקדמית בוינגייט ובעשר השנים האחרונות מכהנת כראש המגמה לגיל הרך. אמא לשתי בנות מדהימות וספורטאיות, קצינת כושר קרבי במילואים ומפתחת משחקים המשלבים פעילות גופנית לילדים ולכל המשפחה.

“אני יודעת כמה ספורט משנה חיים, ראיתי זאת אלפי פעמים. (עכשיו) ארזתי את כל התובנות שאספתי לאורך השנים במשחק חוויתי, המתאים בדיוק לימים טרופים אלו בהם הילדים בבית ושעות רבות מול המסכים”.

אז למה חשוב וכדאי לשחק במשחק?

“המשחק מאפשר פעילות חברתית ומשפחתית, תוך שיפור יכולות גופניות המשפיעות על התפתחות הילד מבחינה רגשית, פיזית וקוגניטיבית. הצלחה במשימות תורמת לתחושת ערך חיובית ומצב רוח מרומם. המשחק מאפשר יציאה פעילה ונעימה מהמסכים.

“המשחק חושף את המשתתפים להתנסויות מרובות בתנועה ובפן הרגשי והפסיכומוטורי באופן מתוכנן ומושכל.  ומאפשר שיפור משמעותי ביכולות אלו אשר אינן ניתנות להשלמה לאחר תום תקופת הבשלות. המשחק מסייע במוכנות לכיתות הנמוכות בבית הספר העל יסודי”.

למי מיועד המשחק?

“ילדים וילדות בגילאי 12-3”.

מה כולל המשחק?

  • המשחק כולל: 2 לוחות משחק.
  • 45 כרטיסים המציגים תרגילים של הפעילות הגופנית (בחלוקה לשלוש רמות קושי)
  • 18 כרטיסים רגשיים (מאפשרים פיתוח שיחה בנושאים יומיומיים חשובים)
  • 15 כרטיסים המאפשרים תרגול במיומנויות פסיכומוטוריות
  • 5 כרטיסים המציגים את מספר החזרות.

איך משחקים?

לפני תחילת המשחק המשתתפים/ ההורים/ המטפלים בוחרים 4 כרטיסי פעילות וכרטיסים המראים על מס’ החזרות ומניחים אותם על לוח העזר.
מול נקודה אחת תונח כרטיסיה מסוימת ואת מספר החזרות שיבצעו הילדים באותו משחק. וכך מול שתי נקודות, שלוש נקודות וארבע נקודות המסומנות על גבי הלוח.
בחירת הפעילות תעשה על פי מס’ גורמים: גיל הלומדים, רמת היכולות הגופנית, ציר הזמן לאורך השנה.
לדוגמא: משתתפים בגן טרום חובה (ילדים צעירים) יבצעו את המיומנויות ברמת הקושי הקלה ומספר מועט של חזרות. במהלך השנה יעלו מספר החזרות וישולבו כרטיסיות מרמת הקושי הבינונית.
בגן חובה ישולבו בתחילת השנה כרטיסיות מרמת קושי קלה ובינונית ובהתאם מספר החזרות לכל מיומנות. במהלך השנה (בהתאם לרמת המשתתפים) ישלבו כרטיסיות ברמות קושי שונות.
מגוון האפשרויות לפעילות הוא רב גם ללא לוח המשחק.
אפשרו לילדיכם להיות “הנינג’ה” הבא בכל תחומי החיים.

המשחק אומנם משחק קופסה אל מאפשר לכולם לצאת מהקופסה ולהיות פעילים תוך כדי פעילות משפחתית מהנה. ניתן לרכוש גם באופן פרטי ולקבל הסברים נוספים בטלפון: 0546699801

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך

הבעל חטף את הכלב המשותף, וחטף תביעה מאשתו

לדברי עו”ד עינבר לב, המייצגת את האישה, הבעל הרבה לבעוט ולהשליך חפצים לעבר הכלב, והאישה מצאה את עצמה פעמים רבות מגוננת בגופה על הכלב מפני זעמו של בעלה. על כן, לדבריה, ברור הוא שהבעל משתמש בכלב כאמצעי סחטנות נגד האישה, ולו רק בשל כך יש להורות, כי הכלב יושב לאלתר לאישה, ויוותר בחזקתה

לידיעה המלאה
מכבי

דילוג לתוכן