בנימינה נגד הצטרפות לתאגיד מים: “מהלך שלא הוכיח את עצמו”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

בנימינה נגד הצטרפות לתאגיד מים: “מהלך שלא הוכיח את עצמו”

-

מגדלור-פיד ♋

ישיבה ראשונה של פורום ראשי הרשויות “הבלתי מתואגדות” בתאגידי מים התקיימה השבוע בהובלת מועצת בנימינה גבעת עדה. כזכור, מספר יישובים באיזור לא מאוגדים תחת תאגיד מים כמו בנימינה, פרדס חנה ואור עקיבא.

 

[קראו גם >>  לקראת הצטרפות? אור עקיבא תקיים משא ומתן עם תאגידי מים  ]

“במשך למעלה משש שנים נאבקת המועצה בדרישת רשות המים מהרשויות המקומיות להעביר את משק המים והביוב לתאגידים חיצוניים”, אמר ראש המועצה, איתי ויסברג והוסיף: “לאחרונה הקמנו יחד עם חיים ביבס יו”ר השלטון המקומי בישראל וראשי רשויות נוספים פורום במטרה על מנת לפעול יחד לביטול חיוב התאגדות מהרשויות שטרם התאגדו”.

הדיון התקיים במשרדי השלטון המקומי בתל אביב, ואל המאבק חברו מועצה מקומית כפר תבור, ראש פינה, שוהם, עיריית נשר ועוד במטרה להיאבק בחיוב רשות המים ממועצות מקומיות ועיריות להעביר את הטיפול במים ובביוב לתאגידים חיצוניים. 

ראש המועצה המקומית בנימינה- גבעת עדה, איתי ויסברג:”ההחלטה להוציא את משק המים לתאגידים חיצוניים לא הוכיחה את עצמה לא בשירות שניתן לתושבים ולא בהוזלת מחיר המים לצרכנים.

“אנו מאמינים כי רשות שמעוניינת לנהל את משק המים והביוב באופן עצמאי צריכה להיות רשאית לעשות זאת כל עוד הניהול עומד בביצועים טובים, שירות ללקוח ותחזוקת תשתיות. אנחנו קוראים לרשות המים ורשות התאגידים לשתף פעולה עם מועצות המנהלות את משק המים והביוב שלהם בצורה אחראית ולהסיר מהן את חובת ההתאגדות”.

אל ויסברג הצטרף הצוות המקצועי: מנכ”לית המועצה, ניצן מחנאי גרמן, גזבר המועצה, צור אוריון, והיועץ המשפטי, עו”ד אריאל פישר.

ענו על משאל מגדלור-ניוז: על מה אתם אוהבים לקרוא הכי הרבה ברשת – איזה תחום מעניין אתכם?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן